Poseł Zbigniew Girzyński (PiS) chce degradacji gen. Kiszczaka i Jaruzelskiego

Jak informuje portal niezależna.pl:

– Jest mała satysfakcja, że jeszcze za swojego życia Czesław Kiszczak usłyszał słowo: „winny” i wyrok, nawet gdy jest czysto symboliczny, nawet gdy w poczuciu ludzkiej sprawiedliwości jest zbyt niski – powiedział Girzyński dziennikarzom w Sejmie.

Podkreślił, że samo stwierdzenie sądu, że Kiszczak jestem winny może być „elementem satysfakcji” dla tych, którzy żądali „elementarnego poczucia sprawiedliwości”.

– Jest zasmucające, że inni autorzy stanu wojennego zostali dzisiaj uniewinnieni. Nie powinno być tak, że pan Stanisław Kania wchodzi na salę rozpraw i mówi, że jest dumny z tego co robił i że dzisiaj uczyniłby tak samo. Ktoś, kto był wśród tych, którzy wprowadzali stan wojenny nie powinien być z tego dumny – ocenił.

Girzyński zwrócił się do szefów MON i MSW o wystąpienie do prezydenta o rychłe zdegradowanie ze stopni generalskich Kiszczaka i Jaruzelskiego. – Jest rzeczą niedopuszczalną, aby byli kiedyś chowani w mundurach polskich generałów – zaznaczył.

http://niezalezna.pl/21702-pis-wyrok-zbyt-lagodny

Komentarz: Od lat PiS stara się podkreślać swój „antykomunizm”. Warto przypomnieć Panu Posłowi, że jego partia miała dwa lata na „degradację” generałów Kiszczaka i Jaruzelskiego. 

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Poseł Zbigniew Girzyński (PiS) chce degradacji gen. Kiszczaka i Jaruzelskiego”

  1. Gdyby doszlo do zdegradowania, to zaistnialby bardzo niebezpieczny precedens.Stopnie wojskowe nalezy szanowac czcia prawie nabozna, a zdegradowanie powinno byc procedura stosowana w przypadkach wylacznie ekstremalnych.Posel chyba nie wie co mowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *