Jaruzelski: Piłsudski wprowadził więcej niż stan wojenny

TVN24 donosi:

Gen. Wojciech Jaruzelski, którego sprawę sąd wyłączył z procesu autorów stanu wojennego, nie komentuje czwartkowego wyroku dodając, że będzie wypowiadał się dopiero na własnym procesie. Dopytywany, przypomina wojskowy zamach majowy z 1926 r. – Józef Piłsudski, wielka postać naszej historii, która wprowadziła więcej niż stan wojenny, bo czterystu ludzi zginęło. Był zamach stanu, zdjęcie prezydenta itd. To nikomu nie przeszkadza, to nie był związek zbrojny – mówi.

http://www.tvn24.pl/-1,1731264,0,1,jaruzelski-pilsudski-wprowadzil-wiecej-niz-stan-wojenny,wiadomosc.html

Komentarz: Bardzo trafna uwaga. Z punktu widzenia „technicznego” Stan Wojenny został wprowadzony bardziej sprawnie, a opozycja została łatwo zgnieciona. Co więcej, celem Zamachu Majowego było odebranie władzy prawicy (3 rząd Witosa), gdy efektem Stanu Wojennego była praktyczna dekomunizacja PRL i przekształcenie tego państwa w lewicową wojskową dyktaturę. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 36 Average: 1.1]
Facebook

0 thoughts on “Jaruzelski: Piłsudski wprowadził więcej niż stan wojenny”

  1. „efektem Stanu Wojennego była praktyczna dekomunizacja PRL i przekształcenie tego państwa w lewicową wojskową dyktaturę.”- bez urazy, ale to jest bolszewicka bzdura. Stan wojenny to było ratowania w Polsce komunizmu i komunistów. Sowiecki sługa Jaruzelski dzięki temu umocnił swoją pozycję oraz całego komunistycznego aparatu. Także stan wojenny miał na celu zdławienie „Solidarności” co się udało, sprawnie przeprowadzona akcja, potem już tylko na horyzoncie zostali towarzysze Kuroń, Michnik i Geremek, którzy z czasem stali się swoistymi towarzyszami broni Jaruzelskiego. Michnik do dzisiaj jest fanatycznym choreografem politycznym sowieckiego zbrodniarza Jaruzelskiego.

  2. @Rusofil1956 nie będę komentował pana odniesień do Gomułki i tego co wprowadził, bo uważam inaczej, ale nie o półinteligencie Gomułce rozmawiamy. Oczywiście zgadzam się KOR był skażony trockistami, jednak to ich potem sobie wybrał jako zaufanych współpracowników sowiecki namiestnik Jaruzelski. A na przykładzie naiwnych endeków Jaruzelski pokazał jak robi się kukły dla własnego teatrzyku. A co dzisiejszych czasów, Jaruzelski ma swoich oddanych obrońców w Ruchu Palikota, sam o Palikocie wyraził się pozytywnie. Bronią go dzielnie pederasta Biedroń i transseksualista Grodzka(i). Oto tak wygląda ten hi-hot historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *