Postęp w Kościele otrzymał kolejny cios

"Jego Świątobliwość Papież Benedykt XVI nakazał zamknąć istniejące od 500 lat opactwo przy rzymskiej bazylice świętego Krzyża w Jerozolimie". Jak wskazuje dziennik "La Stampa", "powodem decyzji papieża są  intrygi wśród zakonników, "światowe życie", brak dyscypliny i nadużycia w liturgii".

Jerozolimska bazylika jest znaczącym miejscem pielgrzymem wiernych z całego świata, przede wszystkim na znajdujące się tam relikwie Krzyża Chrystusa. O tym, jak wyglądało życie w opactwie, pisze włoski dziennik: "Po 18 wiekach jedna z najbardziej sugestywnych rzymskich bazylik przekształciła się w plan zdjęciowy oraz miejsce spotkań wyższych sfer, telewizyjnego maratonu lektury Biblii, wizyt osobistości 'katolicko niepoprawnych’, jak piosenkarka Madonna.”

"La Stampa" zwraca również uwagę na panujące w opactwie rozprężenie moralne, nieprawidłowości w liturgii i zanik ducha katolickiej ortodoksji ( zdjęcia zakonnic tańczących przy ołtarzu ).

Decyzja Ojca Świętego została podjęta po wizytacji apostolskiej w opactwie. Podpisany przez Papieża dekret w tej sprawie zostanie ogłoszony w najbliższym czasie.

Za:http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/radykalna_decyzja_papieza_13369

Adam Raszewski

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Postęp w Kościele otrzymał kolejny cios”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *