Pożegnania poległych żołnierzy

Rodzina, przyjaciele, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, dowódcy żegnali żołnierzy, którzy polegli w środę w Afganistanie. Trzy pogrzeby odbyły się w województwie warmińsko-mazurskim, dwa pozostałe na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Jesteśmy wstrząśnięci śmiercią bohaterskich żołnierzy. Słowo i język nie potrafią opisać tego bólu – powiedział w sobotę ks. Bogdan Zalewski. Dziś odbyły się ceremonie pogrzebowe pięciu żołnierzy, którzy zginęli w środę w Afganistanie.

Kilkuset mieszkańców Morąga (woj. warmińsko-mazurskie) wzięło udział w sobotę w uroczystościach pogrzebowych sierż. Marcina Szczurowskiego w kościele garnizonowym pw. bł. Michała Kozala. 

W nabożeństwie – poza najbliższą rodziną poległego – uczestniczyli także przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, parlamentarzyści, żołnierze i dowódcy wojskowi, w tym I zastępca szefa Sztabu Generalnego WP generał broni Mieczysław Gocuł. 

Wartę wojskową przy trumnie pełnili m.in. dwaj polscy żołnierze z Afganistanu, którzy uczestniczyli w tragicznym patrolu.  

http://tvp.info/informacje/polska/pozegnania-poleglych-zolnierzy/6003750 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *