W oczekiwaniu na narodziny Chrystusa

Chrześcijanie na całym świecie obchodzą Wigilię Bożego Narodzenia, czyli pamiątkę przyjścia na świat Jezusa Chrystusa. Po wigilijnych wieczerzach, o północy, we wszystkich kościołach Polski zostaną odprawione uroczyste msze święte, tzw. pasterki.

W warszawskim kościele św. Ignacego Loyoli na Bielanach uroczystą pasterkę będzie celebrować metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz, który wygłosi okolicznościową 

O północy uroczystej pasterce w warszawskiej katedrze polowej Wojska Polskiego przewodniczyć będzie biskup polowy Józef Guzdek, który też wygłosi homilię. Poprzedzą ją życzenia biskupa dla polskich żołnierzy przebywających na misjach wojskowych, które zostaną przekazane za pośrednictwem telemostów. Bp Guzdek, a także dowódcy wojskowi pozdrowią żołnierzy pełniących służbę w Afganistanie, Bośni i Hercegowinie, Kosowie i w kwaterze głównej NATO w Mons. Uczestnicy tej uroczystości przyjmą także życzenia od pełniących służbę poza granicami kraju.

Wcześniej – za pośrednictwem Telewizji Polskiej – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik zwróci się do rodaków z orędziem bożonarodzeniowym i noworocznym. 

http://tvp.info/informacje/polska/w-oczekiwaniu-na-narodziny-chrystusa/6003727 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *