Prawicowy deser

Dzisiejsza, cotygodniowa audycja dla licealistόw, ktόrą Radio Courtoisie nadaje od lat w każdą sobotę została poświęcona ….. deserom.

Rozmowa szła o deserze, ktόry naczelnym u nas jest problemem. Prawica dyskutuje o deserze.

W ten sposόb, posługując się aluzjami literackimi, można streścić dzisiejszy program dla młodzieży.

W kraju, w ktόrym 33% mieszkańcόw ma trudności ze związaniem końca z końcem i w ktόrym kupienie spodni czy swetra zaczyna być poważnym obciążeniem dla budżetu, stara prawica zachwala drogie desery i określa kanony deseru zgodnego z tradycją kontrrewolucyjną.

Ten skandaliczny program, nadany w ramach rzekomo antysystemowej audycji dla tak przecież zagrożonej przez System młodzieży, jest symptomatyczny dla stanu ducha starej, osiadłej prawicy w całej Europie.

Pewna część stetryczałej burżuazji pseudokonserwatywnej pragnie wmόwić nam, że jest się patriotą i katolikiem tylko wtedy, kiedy jest się bogatym i jada drogie potrawy. Mam nadzieję, że za rozpowszechnianie tego kłamstwa stara prawica zapłaci wkrόtce głodem i łzami.

Dziś burżuje swą obecnością często wystawiają nam bardzo złe świadectwo. Daleko im do Rodzicόw Św.Teresy od Dzieciątka Jezus, ktόrzy ubierali biedne dzieci od stόp do głόw i poczytywali sobie za zaszczyt, kiedy mogli znaleźć się w towarzystwie ubogich.

Umiejmy zdezawuować moralnie starą prawicę. Intelektualnie sama już się zdezawuowała.

O cześć wam panowie magnaci!

Antoine Ratnik

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Prawicowy deser”

  1. „Umiejmy zdezawuować moralnie starą prawicę. Intelektualnie sama już się zdezawuowała” – ale my zdaje się bronimy starego porządku? Co prawda nie w formie deserów, ale zawsze 🙂

  2. @MM Poruszyl Pan niezwykle istotny, zasadniczy dla prawicy europejskiej problem. Caly czas o tym mysle i jak cos wymysle, to zapropnuje jakies elementy mozliwego rozwiazania.

  3. Spotkałem się wręcz z opinią, że w dzisiejszych czasach w Polsce „nieprzyzwoicie jest być bogatym”.

  4. „Konserwatyzm” to obrona status quo – zawsze i tylko. Obecnie prawdziwy konserwatyzm to: 1/ w skali Polski: obrona po-okrągłostołowego status quo 2/ w skali świata: obrona militarnej dominacji USA i finansowej dominacji żydowskiej finansjery, a także obrona masońskiego projektu NWO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.