Prawo-człowieczy wyrok w sprawie Katynia

Rosja nie wywiązała się ze współpracy ws. Katynia – zadecydował Europejski Trybunał Praw Człowieka. Trybunał orzekł, że Rosja dopuściła się „nieludzkiego i poniżającego traktowania” krewnych ofiar zbrodni katyńskiej wobec dziesięciu z nich, a w stosunku do pięciu skarżących do takiego traktowania nie doszło. Ministerstwo Sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej oświadczyło, że na razie nie widzi podstaw do zaskarżenia wyroku Trybunału. – Orzeczenie odpowiada interesom naszego kraju – oznajmił resort sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Na-to-orzeczenie-czekali-bliscy-ofiar-z-Katynia,wid,14413252,wiadomosc.html?ticaid=1e485
aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Prawo-człowieczy wyrok w sprawie Katynia”

  1. Są na prawicy i „prawicy” tacy którzy uważają, że nieuznanie Rosji (jako następcy prawnego) winną zbrodni katyńskiej pozwala per analogiam stwierdzić, że III RP nie odpowiada za długi PRL. Nie dostrzegając przy tym, że przecież syn nie odpowiada za ojca, który dopuścił się morderstwa, ale może już odpowiadać za długi ojca… I jak tu nie twierdzić, że rusofobia to uczucie górujące na jakimkolwiek rozsądkiem.

  2. Co w tym wyroku jest „prawo-człowiecze” ? Co wspólnego z „prawami człowieka” ma niewywiązanie się ze współpracy w sprawie sledztwa ?

  3. Nie widzę wielkiego sensu istnienia tego Trybunału, ale przynajmniej raz na jakiś czas się przydaje. Teraz Federacja Rosyjska została postawiona przed dość kłopotliwą sytuacją i być może wymarzona przez prof. Sykulskiego integracja Rosji z Europą się zablokuje kolejnym kamieniem pomiędzy kołami zębatymi. Rosja jako kraj niepodzielający humanitaryzmu europejskiego, samo-dzielącej się władzy, oraz demokracji i praw człowieka przestaje być partnerem, a staje się brudasem z którym Europa spotyka się tylko w wypadku konieczności oczekując na higieniczniejszych kochasiów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *