„Premier chciał sprowokować PiS i to mu się udało”

Premier Donald Tusk manipuluje słowami zmarłego człowieka, który sam z grobu bronić siebie nie może. To jest niegodne i dyskwalifikuje go jako człowieka – stwierdził w programie „Kawa na ławę” Zbigniew Girzyński z PiS w reakcji na to, że szef rządu zacytował słowa Lecha Kaczyńskiego o federacyjnej Europie. – Premier chciał sprowokować PiS, i to mu się udało – podsumował Sławomir Kopyciński z Ruchu Palikota.

Zdaniem Krzysztofa Kwiatkowskiego z PO cytat, którym posłużył się premier, pokazuje, że dyskusja o kształcie Europy toczy się od dawna i nie wywołał jej szef MSZ, opowiadając się za wzmocnieniem instytucji europejskich. Były minister sprawiedliwości stwierdził, że nie rozumie zarzutów, iż szef rządu wyjął słowa byłego prezydenta z kontekstu, bo jak – dodał – robią to ci, którzy nie czytają berlińskiego wystąpienia szefa MSZ w całości, tylko posługują się wygodnymi dla siebie cytatami.

– Najważniejsze jest, żeby rozmawiać i żeby nie pokazywać fragmentów wystąpienia, ale całe wystąpienie – stwierdził Kwiatkowski. 

http://www.tvn24.pl/-1,1728440,0,1,premier-chcial-sprowokowac–pis-i-to-mu-sie-udalo,wiadomosc.html 

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *