Premier o spadku KGHM:

Premier Donald Tusk oświadczył w sobotę, że według informacji Giełdy Papierów Wartościowych jego deklaracja dot. możliwego dodatkowego podatku od kopalin, nie była wykorzystana przez graczy giełdowych. Przekonywał, że strata Skarbu Państwa z tytułu spadku cen akcji KGHM była wirtualna.

Od tej informacji premier rozpoczął w sobotę w Sejmie odpowiedź na pytania posłów dotyczące jego piątkowego exposé. Chwilę wcześniej klub PiS chciał rozszerzenia porządku obrad izby o wyjaśnienia m.in. w sprawie tego, kto wiedział wcześniej o tym, że premier powie w exposé o dodatkowym podatku, co wpłynęło w rezultacie na znaczny spadek cen akcji KGHM, w której to spółce Skarb Państwa ma udziały. Wniosek PiS o zwołanie przerwy upadł, jednak premier po wejściu na mównicę podjął ten temat.

Tusk podkreślił, że Skarb Państw nie zamierza „ani dziś, ani jutro” sprzedawać akcji KGHM, a więc – mówił – strata skarbu państwa z tytułu spadku cen akcji KGHM, o której mówili posłowie opozycji, „jest tak samo wirtualna, jak gigantyczny zysk wtedy, kiedy odnotowujemy wzrost cen tych akcji”. Zwrócił uwagę, że wartość akcji KGHM na początku października była o 20 proc. niższa niż obecnie, nawet po piątkowych spadkach ich wartości.

http://gielda.onet.pl/premier-informacja-o-podatku-od-kopalin-nie-byla-w,18726,4911430,1,news-detal

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *