Prezydent apeluje:

Prezydent Bronisław Komorowski w liście do tych Polaków, którzy wahają się lub już zdecydowali, że nie wezmą udziału w jesiennych wyborach parlamentarnych, apeluje, aby „poszli do urn i dokonali wyboru”. „(…) wstrzymanie się od głosu w nadchodzących wyborach zaszkodzi nam samym, zaszkodzi Polsce i polskiej demokracji” – czytamy w liście.

Prezydent napisał w liście, że spotyka coraz więcej osób, które zniechęciły się do polityki i polityków. „Można to zrozumieć, obserwując na co dzień zbyt agresywną i czasami niezrozumiałą debatę politycznąw naszym kraju” – napisał Komorowski.

„Niektórzy z Państwa otwarcie deklarują, że w akcie protestu lub bezradności nie wezmą udziału w wyborach. Staram się zrozumieć to zniechęcenie i zniecierpliwienie, ale jednocześnie wiem, że wstrzymanie się od głosu w nadchodzących wyborach zaszkodzi nam samym, zaszkodzi Polsce i polskiej demokracji” – czytamy w liście.

Prezydent zwrócił uwagę, że „żyjemy w naprawdę trudnych czasach”, a z kryzysem zmagają się dziś nawet najpotężniejsze kraje świata. Według Komorowskiego, kolejne lata mogą okazać się kluczowe dla światowej gospodarki, a co za tym idzie – także dla poziomu życia w naszym kraju. „Ochrona przed kryzysem i skuteczna polityka europejska będą wielkim wyzwaniem dla następnego rządu” – uważa prezydent.

http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/prezydent-apeluje-o-udzial-w-wyborach,1,4859157,aktualnosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *