Program wyborczy PO

Likwidacja deklaracji PIT, obniżenie stawki VAT w 2014 r. i radykalne ograniczenie dostępu służb specjalnych do bilingów obywateli – to niektóre punkty programu wyborczego PO „Następny Krok. Razem”. W dokumencie partia chwali się też swoimi dotychczasowymi osiągnięciami.

Blisko dwustustronicowy program PO zawiera słowo wstępne premiera Donalda Tuska oraz cztery główne części: innowacyjność i kapitał społeczny, rodzina i bezpieczeństwo, wolny obywatel i efektywne państwo oraz stabilna gospodarka. W każdym z tych punktów Platforma chwali się dokonaniami i zapowiada, co zrobi w następnej kadencji – jeśli wygra wybory.

W słowie wstępnym Tusk przypomniał, że w 2007 roku obiecał Polakom zmianę. Jak dodał, celem PO było nie tylko odsunięcie PiS od władzy, ale też „marzenia o silnej i nowoczesnej Polsce w zjednoczonej Europie”. „Nie jesteśmy ani z prawicy, ani z lewicy. Jesteśmy partią otwartą dla wszystkich, którym bliskie są ideały obywatelskiego państwa. Takie państwo nie narzuca obywatelowi przekonań, nie poucza i nie wyklucza nikogo” – napisał premier.

Zdaniem Tuska, jeśli chodzi o pierwszy etap modernizacji, wiele Platformie się udało, a Polska jest „wielkim placem budowy”. Przyznał, że nie wszystkie rozpoczęte projekty zostały zakończone oraz że Platforma nie uniknęła błędów. „Nie zgadzamy się z tymi, którzy dziś pomniejszają polskie osiągnięcia i twierdzą, że w Polsce wszystko jest źle. Z tymi, którzy sieją zwątpienie i próbują odebrać Polakom dumę z ich osiągnięć” – napisał Tusk.

Premier podkreślił, że PO ubiega się o następną kadencję, bo – jego zdaniem – umie poprawiać własne i cudze błędy; przekonuje, że obecnie jest pora na drugi etap modernizacji. Zapewnił, że jeżeli Platforma wygra wybory, następny etap budowania Polski przeprowadzi lepiej. „Jeżeli 9 października okażecie nam zaufanie, to razem zrealizujemy wizję inteligentnego rozwoju i pozostaniemy liderem wzrostu w Europie. Nasz program prezentuje konkretne działania, które składają się na wizję inteligentnego rozwoju Polski – uważa Tusk.

W swoim programie Platforma deklaruje m.in., że: wynegocjuje ponad 300 mld zł w budżecie UE na lata 2014–2020 na program inteligentnego rozwoju, płace sfery budżetowej – zamrożone ze względu na kryzys – zaczną ponownie rosnąć, do 2013 roku wprowadzi rozwiązania gwarantujące Polsce wysokie przychody z wydobycia gazu łupkowego – które zostaną przeznaczone na bezpieczeństwo przyszłychemerytur.

http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/program-wyborczy-po-nastepny-krok-razem,1,4845060,aktualnosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *