Wylosowano numery list

Z jedynką w jesiennych wyborach wystartuje PiS. Numer 2 będzie miała lista PJN, 3 – SLD, 4 – Ruchu Palikota, 5 – PSL, 6 – Polskiej Partii Pracy-Sierpień 80, a 7 – PO – takie są wyniki piątkowego losowania w Państwowej Komisji Wyborczej. – Cieszymy się z tego losowania. Wierzymy, że jest to symboliczny znak, kto będzie pierwszy na mecie 9 października – powiedział szef sztabu PiS Tomasz Poręba, komentując losowanie numerów list. – Zawsze ten, kto jest na pierwszym miejscu na listach, przyciąga uwagę – dodał.

W pierwszej kolejności PKW wylosowała numery dla siedmiu komitetów, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach wyborczych.

W jesiennych wyborach parlamentarnych wystartuje siedem komitetów wyborczych o charakterze ogólnopolskim, czyli tych, które zarejestrowały listy kandydatów w całym kraju. Są to komitety: PO, PiS, SLD, PSL, PJN, Ruchu Palikota i Polskiej Partii Pracy – Sierpień 80.

Następnie PKW wylosowała numery dla komitetów, które zarejestrowały listy kandydatów w więcej niż w jednym okręgu wyborczym. Komitet Nasz Dom Polska – Samoobrona Andrzeja Leppera będzie oznaczony numerem 8, komitet Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego – numerem 9, a komitet Prawica – numerem 10.

Rzeczniczka sztabu wyborczego PO Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała dziennikarzom tuż po losowaniu, że siódemka kojarzy się zazwyczaj bardzo pozytywnie.

– Wierzę, że te wybory będą dla nas bardzo udane i bardzo szczęśliwe. Siódemka kojarzy się pozytywnie, ale najważniejsze dla naszych kandydatów jest to, że już dzisiaj będą mogli uruchomić swoje materiały wyborcze, zacząć drukować ulotki, plakaty, przez co kampania nabierze więcej barwy – mówiła Kidawa-Błońska.

http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/wylosowano-numery-list-prawo-i-sprawiedliwosc-z-je,1,4844021,aktualnosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *