Prokuratura ujawnia szczegóły samobójstwa Andrzeja Leppera

Ze wstępnych ustaleń wynika, że brak jest sygnałów, by do śmierci Andrzeja Leppera przyczyniły się osoby trzecie – poinformował dzisiaj sejmową komisję sprawiedliwości Bogusław Michalski z Prokuratury Generalnej. Ujawnił również, że pętla sznura, na którym wisiały zwłoki Leppera, była sporządzona ze sznura od snopowiązałki.

Przedstawiając na wniosek PiS posłom informację o śledztwie w sprawie śmierci Leppera, Michalski powiedział, że nie może ujawnić treści zeznań kilkunastu świadków. Powiedział, że zwłoki wisiały na sznurze przymocowanym do łańcucha, na którym wsiał worek bokserski. Zabezpieczono telefon Leppera i jego współpracownika; badane są ostatnie połączenia.

Szef Samoobrony, były wicepremier rządu PiS-LPR-Samoobrona, został znaleziony martwy 5 sierpnia w warszawskiej siedzibie partii. Według wstępnej hipotezy śledczych przyczyną samobójstwa mogły być kłopoty finansowe. Z protokołu sekcji zwłok wynika, że brak jest obrażeń, które wskazywałby, że na krótko przed zgonem walczył lub bronił się – informowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Przyczyną śmierci Leppera był „ucisk pętli na szyję”.

Niektórzy byli współpracownicy Leppera nie wierzą w samobójstwo. Z kolei według szefa Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Władysława Serafina, w ostatnim czasie w życiu Leppera nastąpił „ogromny natłok negatywnych zdarzeń”, m.in. choroba syna, trudności w gospodarstwie, groźba więzienia.

Prokuratura wystąpiła o billingi Leppera

Prokuratura wystąpiła o billingi połączeń wchodzących i wychodzących z dwóch telefonów komórkowych Andrzeja Leppera oraz telefonu stacjonarnego z biura partii; dotychczas dane te nie nadeszły – poinformował prok.Bogusław Michalski.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/andrzej-lepper-nie-zyje/prokuratura-ujawnia-szczegoly-sledztwa-ws-smierci-,1,4834310,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Prokuratura ujawnia szczegóły samobójstwa Andrzeja Leppera”

  1. W dawnych czasach kiedy samobójstwo zostało udowodnione to nikt się tym nie zajmował. Teraz, kiedy sądy i prasa się tym interesują, robią się nowe teorie spiskowe a samobójcy z przeklętnych robią się świętymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *