Ziobro pozywa dziennikarza „Newsweeka”

„To żałosne. Panie Ziobro, jeśli podniecają pana moje billingi, to chętnie je panu dam” – m.in. za te słowa były minister sprawiedliwości, a obecnie europoseł PiS pozywa „Newsweek”. Zbigniewowi Ziobrze podpadł redaktor Andrzej Stankiewicz, który skomentował artykuł o inwigilacji mediów. Ziobro uważa, że naruszono jego dobra osobiste – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Pozew Zbigniewa Ziobry ma związek z ujawnioną przez „GW” jesienią 2010 roku sprawą inwigilowania dziennikarzy w czasach rządów PiS. Zbierano informacje o połączeniach telefonicznych 10 dziennikarzy z największych polskich mediów.

Wśród pokrzywdzonych był m.in. dziennikarz „Newsweeka”Andrzej Stankiewicz, który w ostrych słowach odniósł się na łamach portalu newsweek.pl do informacji o inwigilowaniu przedstawicieli mediów - przypomina „Gazeta Wyborcza”.

„To jakiś matrix. Ziobro przygotował aferę gruntową, Ziobrodoprowadził do przecieku w tej sprawie, a źródeł przecieku szukał w moim telefonie. To żałosne. Panie Ziobro, jeśli podniecają pana moje billingi, to chętnie je panu dam. Panie Zbyszku, pan się nie boi” – powiedział Stankiewicz.

I to właśnie za te słowa dziennikarz ma odpowiadać przed sądem. Zbigniew Ziobro żąda przeprosin od redakcji, dziennikarza i 50 tysięcy złotych złotych odszkodowania.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/353313,ziobro-pozywa-dziennikarza-newsweeka-chce-50-tys-zl.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Ziobro pozywa dziennikarza „Newsweeka””

  1. Dieta europosła to za mało dla tego darmozjada, dlatego żąda dodatkowych 50 tys.? Żałosne. Tylko skończone pipki sprawy o zniesławienie rozstrzygają w sądzie. Nie ma już mężczyzn na tym świecie – niestety…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *