Prokuratura umorzyła sprawę profesora Jasiewicza oskarżanego o antysemityzm

Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie dopatrzyła się, wbrew opiniom środowisk filosemickich, znamion przestępstwa w wypowiedziach profesora Jasiewicza dla „Focus historia ekstra”. Postępowanie wobec polskiego naukowca, który ośmielił się przypomnieć historie relacji Polaków z Żydami, prowadzono z paragrafu o szerzenie nienawiści na tle różnic etnicznych.

Zdaniem prokuratury wypowiedzi profesora Jasiewicza mieściły się w granicach wolności słowa i wolności badań naukowych. A wypowiedzi naukowca dotyczyły nie całego narodu żydowskiego tylko osób aktywnych podczas opisywanych wydarzeń.

http://nczas.com/wiadomosci/polska/prokuratura-umorzyla-sprawe-profesora-jasiewicza-oskarzanego-o-antysemityzm/

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Prokuratura umorzyła sprawę profesora Jasiewicza oskarżanego o antysemityzm”

  1. Do jednej z prokuraur w Trójmieście dyrektor pewnego gimnazjum złożył donos na uczniów za wpis w internecie, w stylu: „Nauczycielka XXX zamieniająca WoŚ w Holokaustologię, mieszka w wiosce YYY gdzie liczba Żydów na 1 metr kwadratowy jest największa w całym Pomorzu Gdańskim”. Policja wszczęła śledztwo, ucznia sprawcę namierzono, prokuratura nie dopatrzyła się znamion przestępstwa, lecz uczeń musiał pożegnać się za szkołą.

  2. Prokuratura słusznie umorzyła sprawę bo w Konstytucji jest zapis o wolności badań naukowych a więc nie można ich ograniczyć ustawą./ Można ograniczyć tylko wtedy gdy badania narażają inne dobra chroniona konstytucją- np. Życie i zdrowie oraz wolność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *