Przemysław Wipler odpowiedział na jedno z naszych pytań

W dniu dzisiejszym dostałem mail od Pana Przemysława Wiplera (7 PiS w Warszawie) w sprawie naszego zapytania dotyczącego posiadania przezeń certyfikatu Pro Life w dniu 16 IX. Przypomnijmy: kol. Wipler pochwalił się wtenczas jego posiadaniem, podczas gdy Czytelnicy związani z ruchem obrony życia twierdzili, że certyfikatu takiego nie posiada.

Z zamieszczonego zdjęcia wynika, że kol. Wipler certyfikat taki obecnie posiada. Nie jest to zresztą dziwne, gdyż jego ortodoksyjny pogląd na sprawę życia jest raczej powszechnie znany [nasza redakcja nie kwestionowała nigdy tego faktu]. 

Jednak sprawa sporna – czy pisząc w dniu 16 IX, że certyfikat posiada miał słuszność – nie została wyjaśniona. Na certyfikacie brak daty wystawienia, a z wpisu samego Przemysława Wiplera na facebooku wynika, że otrzymał go w czwartek (22 IX), czyli 6 dni po tym, gdy zapewniał, że go ma. Możliwe jednak, że certyfikat był wtenczas już wystawiony, ale nie był odebrany. Nie mamy powodu aby wątpliwości traktować jako okoliczność obciążającą w tej sprawie Zainteresowanego.

Czekamy teraz na oficjalną odpowiedź w sprawie zapytania wczorajszego o poparcie ze strony Marka Jurka, bowiem wypowiedź w formie komentarza-cytatu wpisanego przez osobę o innymi imieniu i nazwisku trudno uznać za oficjalne stanowisko.

Adam Wielomski w imieniu Redakcji Konserwatyzm.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Przemysław Wipler odpowiedział na jedno z naszych pytań”

  1. Jak się w piętkę goni to głupio wychodzi .Pan panie Wielomski ma certyfikat konserwatywności czy nie? Na pana stronce wisi banerek Polskiej Parti Pracy dlatego o certyfikat pytam .Też będzie pan tam tworzył frakcję konsewatywną?

  2. Niedługo wszyscy będziemy musieli mieć certyfikat moralności, aby uzyskać poparcie ze strony tego portalu. Najlepiej, gdyby był wystawiony przez Bractwo św. Piusa X, bo już ten od Bractwa św. Piotra wydawałby się podejrzany:) To jakaś paranoja, bo można dojść do wniosku, że np. ten, który posiada prawo jazdy, winien mieć poparcie ze strony wyborców-kierowców, a ten, który pokaże świadectwo z poradni AA, może liczyć na głosy alkoholików-i to anonimowych! Tak na pewno skomentowałby to JKM.

  3. Pewnie , że mogę , na forum podpisuję się imieniem i nazwiskiem . Tu trochę się boję. Jeszcze ktoś z rodziny wiedząc , że sympatyzuję z KZM ,mam wszystkie pańskie książki , niektóre z autografem, pomyśli , że szajba mi odbiła i mam coś wspólnego z konserwatywnym skrzydłem w PO, a nie daj Bóg z PPP. Gdybym sympatyzował z PIS i pałal nienawiścią do Pana jak niektóre konserwy , zmieniałbym ciągle pseudonimy , a mnie M.R przypadło do gustu. Teraz wróćmy do tematu, co z PPP . To jakiś głębszy plan czy kumoterstwo. Marek Rzeżuchowski

  4. @ M.R – Anna Rękas jest małżonką Konrada Rękasa, który pisuje u nas na portalu. Wywiesiliśmy banery osób będących w naszym środowisku lub z nim związanych, nie kierując się szyldami partyjnymi. Stąd banery mają taki „rozrzut” polityczny.

  5. Rozumiem , powtarza po trochu drogę męża . Jest jak jest, lepszy Jaworski ,Kotula, Libicki czy pani Anna związani jakoś ze środowiskiem niż kto inny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *