Przez Moskwę przejdzie homoparada

"Po pięciu latach walki uzyskaliśmy zgodę merostwa na zorganizowanie parady Gay Pride 28 maja – poinformował Nikołaj Aleksiejew, szef stowarzyszenia GayRussia, organizatora imprezy, która ma się odbyć w centrum rosyjskiej stolicy.

27 maja każdego roku rosyjskie organizacje zajmujące się prawami homoseksualistów świętują zniesienie przez prezydenta Jelcyna w 1993 roku przepisu o karalności homoseksualizmu.

Moskiewskie władze, z odwołanym w ubiegłym roku merem Jurijem Łużkowem na czele, przez lata blokowały możliwość zorganizowania gejowskiej imprezy. Teraz ostatecznie skapitulowały, po tym jak wyczerpały się prawne możliwości. 13 kwietnia Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzucił apelację Rosji w związku z niewydaniem zgody na zorganizowanie ponad 100 imprez i demonstracji, w tym właśnie GayPride".

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/357006,Moskwa-godzi-sie-na-GayPride-Decyzja-po-orzeczeniu-Europejskiego-Trybunalu

A. Me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Przez Moskwę przejdzie homoparada”

  1. To może wyleczyć zwolenników opcji rusofilskiej. Rosja nie ma nic specjalnego do zaoferowania. Gospodarka surowcowa – uzależniona od cen światowych, w przypadku ich spadku przewróci się, a Putin skończy jak Mubarak. Światopoglądowo Rosja przyjmuje wszystko to, co narzuca się też nam, tylko z kilkuletnim „okresem przejściowym”. Żarówki wycofują, na gejowo powoli przystają… Naprawdę nie ma co lizać Rosjanom tyłków – nie warto Panie Engelgard i ska. PS. Nie cieszy mnie bynajmniej ten news i to, że mam co do Rosji rację…

  2. Rosja się po prostu podlizuje UE, zbliżenie i wkraczanie w coraz dalsze etapy integracji są widoczne. Niemniej ja bym nie prognozował jak autorzy notki, bo pewnie pederaści jednak nie przejdą – siły oporu w Rosji są potężne, pewnie jacyś nacjonaliści i kibice razem powstrzymają tą zarazę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *