Radą w Nergala

Przedwczoraj skierowałem stosowne listy do członków Rady Nadzorczej TVP SA. Dotyczą one słynnej już sprawy Nergala.

Jest jasne, że Rada Nadzorcza powinna zajmować się przede wszystkim kondycją finansową spółki. Od spraw programu jest stosowna Rada Programowa. Tutaj jednak mamy sytuacje szczególną. Sprawa dotyczy bowiem nadawcy publicznego. Nadawcy, którym ma określoną misję do wypełnienia. W takim przypadku Rada Nadzorcza nie jest wyłącznie rodzajem biegłego rewidenta. Kiedy w sprawach programowych członkowie rady do spraw programu albo nie są słuchani, albo milczą, Rada Nadzorcza musi zabrać głos. Jeśli zaś tego nie robi każdy – na swoim poziomie – musi jej o tym przypomnieć. Tak też rozumiem swoją korespondencję z jej członkami.

Dobrze, że w kwestii tej głos zabrali biskupi. Może nie warto zwoływać w tej sprawię specjalnego zebrania Episkopatu. Fakt, że głos kościoła jest w tej sprawie klarowny bardzo cieszy. Nie byłbym jednak sobą, gdybym nie zapytał, co w sprawię społecznego sprzeciwu wobec nowego zajęcia Negrala robią media toruńskie ? Nie słyszałem bowiem o jakiejś szerokiej akcji petycyjnej. Nie słyszałem też o krucjacie różańcowej w intencji nawrócenia bluźniercy. Rozumiem, że choć mówią głośno o tym biskupi, problem Nergala jest niczym wobec prywatyzacji lasów, geotermii czy smoleńskiej mgły. Czy doczekamy się wreszcie jasnej interwencji Ojca Rydzyka w sprawię wiary z taką samą siłą, jak walczy o dogmaty żoliborsko – smoleńskiej religii?. Mam nadzieje, że kiedyś tak. Tylko kiedy nastąpi to kiedyś?

Ps. Poniżej skany listów, które skierowałem do członków Rady Nadzorczej TVP SA.

http://db.tt/PmHURiV

www.facebook.com/flibicki

Jan Filip Libicki

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Radą w Nergala”

  1. Panu Poslowi Libickiemu naleza sie wielkie podziekowania za ten list.Miejmy nadzieje, ze wiceprzewodniczacy Rady Nadzorczej wezmie sobie do serca slowa tego listu poselskiego. Fakt, ze wyemitowanie programu o przesladowaniu chrzescijan napotyka na trudnosci , w czasie gdy w sprawie obecnosci satanisty az musza interweniowac poslowie, bo Rada sama nie wpadla na pomysll zeby do tej obecnosci nie dopuscic swiadczy o istnieniu w Polsce zjawiska chrystianofobii z ktorym wierni maja do czynienia rowniez na Zachodzie.Poczekajmy teraz na reakcje wiceprzewodniczacego Rady.

  2. To ciekawe , może PIS traci poparcie ojca Rydzyka , lub ojciec Rydzyk jest o niebo mądrzejszy od posła Libickiego. Jak poseł Libicki chce udzielić poparcia pisiakom i jeszcze bardziej rozdmuchać aferę dętego satanisty to czemu nie , będzie śmieszniej.

  3. @M.R Tu nie PiS ani PO sie licza ale Chrystus i Jego honor. Kwestie politykierskie sa bez znaczenia w takich razach.

  4. Oddawanie Chrystusa i Jego honoru w ręce tych co nie mają honoru jest śmieszne . To pan popiera, to lansuje , ciekawe podejście . Czy pan nie widzi tych wyborczych gierek , wykorzystywania biskupów itd. Jeżeli poseł Libicki zrobił to ze szlachetnych pobudek to okazał się wyjątkowym głupcem , jeżeli gra jak reszta politykierów to jest jak reszta bez honoru. Pan chce ich rękami walczyć o honor Chrystusa , pan kpi czy o drogę pyta, a może niczego nie rozumie.

  5. @M.R Sw.Atanazego przywrocil do lask… Julian Apostata z powodu wlasnych malostkowych widokow politycznych. Jest mi obojetne kto prowadzi jaka gre w momencie gdy robi to co trzeba. List Posla Libickiego jest doskonala rzecza, a z tego co ja mysle o PO to nie u Pana bede zdawal egzamin. Zreszta akurat tu to nie ma nic do rzeczy.

  6. @.Ratnik. Nigdy nie pytałem co pan myśli o PO , panu coś się pomieszało. Pan nic nie rozumie , pogadamy za jakiś czas jak z nędznego grajka zrobią bohatera i ikonę . Wtedy może zostanie satanistą. Dzięki politykom i pożytecznym idiotom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *