„Rewelacje” Jana Pospieszalskiego i Grzegorza Brauna

Chodzi o czwartkowy program „Jan Pospieszalski: Bliżej” w TVP Info. Pospieszalski pokazał dokument, który miał rzekomo dowodzić, że Bronisław Geremek jesienią 1981 r. zdradził „Solidarność”. Odkrywcą tych rewelacji był zaproszony do studia reżyser Grzegorz Braun. Ten sam, który pół roku temu na spotkaniu ze studentami KUL powiedział, że zmarły abp Józef Życiński był „agentem, kłamcą i łajdakiem”.„Ten materiał to śmieć”Pospieszalski zaprezentował fragment filmu Brauna, w którym pokazano depeszę ambasadora komunistycznych Niemiec do kierownictwa służb specjalnych tego kraju. Ambasador relacjonuje rozmowę, którą przed wprowadzeniem stanu wojennego miał odbyć z ówczesnym ministrem rządu PRL Stanisławem Cioskiem. Ciosek miał opowiedzieć, że Bronisław Geremek mówił mu, że „po siłowej konfrontacji z władzą » Solidarność «mogłaby powstać na nowo jako rzeczywisty związek zawodowy bez Matki Boskiej w klapie, bez programu gdańskiego, bez politycznego oblicza i ambicji sięgania po władzę”. – Ten dokument to nie jest żadne odkrycie. Znany jest od 15 lat – mówi „Gazecie Ciosek”. Jego zdaniem służby specjalne NRD spreparowały rzekomą rozmowę z Geremkiem, by przekazać ją „towarzyszom w Moskwie”, chcąc „zmontować jakąś prowokację”. – Ten materiał to śmieć – podsumowuje.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,10807011,Pospieszalski_i__szokujacy__hak_na_Geremka.html

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “„Rewelacje” Jana Pospieszalskiego i Grzegorza Brauna”

  1. jest to okrutne i zgodne z przypuszczeniami.. A Pospieszalski nie odkrywa zadnych rewelacji .. W programie pokazano dokument.. czyli fakt.. ktory znajduje sie w niemieckim archiwum dotyczacym historii DDR.. Wogole najlepszy jest Ciosek ktory twierdzi ze „sluzby spreparowaly…” HAHAHAHA to jest dopiero kpina w zywe oczy.. ten komuch twierdzi ze sluzby spreparowaly.. to jest zbydlecenie do szescianu.. i bardzo dobrze ze Pan Braun jest ekstremista.. niech wali po lbach tych pajacow..

  2. Coraz bardziej nie po drodze mi z prezentowanymi na portalu poglądami i serwowanymi informacjami. Polakożerca Geremek, który w Australii mówił o konieczności zmniejszenia liczby Polaków za chwilę będzie tu bohaterem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *