Rosja nie uznaje oderwania Kosowa od Serbii

Głos Rosji zamieszcza ciekawy wywiad z Andriejem Masłowem z rosyjskiego MSZ:

Stanowisko Rosji w sprawie rozwiązania problemu kosowskiego nadal jest niezmienne. Zdecydowanie i konsekwentnie opieramy się na fundamentalnych zasadach prawa międzynarodowego, poszanowaniu suwerenności i integralności terytorialnej w ich uznanych na całym świecie granicach. Przywiązanie Moskwy i Belgradu do tych zasad zostało podkreślone również w podpisanej przez prezydentów Rosji i Serbii 24 maja tego roku deklaracji w sprawie partnerstwa strategicznego.

Doświadczenie światowej, a tym bardziej bałkańskiej historii ostatnich dziesięcioleci świadczy o niebezpieczeństwie podejmowania prób zmiany granicy międzypaństwowej w trybie jednostronnym. Podstawowym międzynarodowo-prawnym dokumentem w uregulowaniu sprawy kosowskiej jest rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ 1244. Rosja konsekwentnie popiera zaprzyjaźnioną Serbię w kwestii zachowania jej integralności terytorialnej. Podobne stanowisko zajmuje wiele państw, w tym także niektórzy członkowie Unii Europejskiej i NATO. Wychodzimy z założenia, że najlepiej własne interesy narodowe określą sami Serbowie. Za pośrednictwem Unii Europejskiej Belgrad prowadzi z Prisztiną rozmowy na szczeblu politycznym na temat uregulowania problemu kosowskiego i przyjmiemy każdą decyzję, którą uzgodnią między sobą.

Dyrektor Czwartego Europejskiego Departamentu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji, Andriej Masłow.

Całość TUTAJ

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Rosja nie uznaje oderwania Kosowa od Serbii”

  1. Generalnie nie lubię Rosjan ale zawsze są wyjątki. Uważam Rosję za wroga Polski (oni de facto nie uznają niepodległej Polski), ale w sprawach ważnych dla cywilizacji jestem pod wrażeniem tego co władcy Rosji robią. Nieuznanie secesji Kosowa, zakaz dla propagandy pedalskiej, szacunek dla religii i tradycji (może pod publiczkę- nie wierzę, że Putin jest gorliwym chrześcijaninem). W tym samym momencie USA (dla mnie po ostatniej decyzji sądu najwyższego- to pedalskie stany zjednoczone i proaborcyjne stany zjednoczone). Dlatego uważam, że ten zdegenerowany naród zasługuje na wymarcie a to zafundują im muzułmanie (osobiście mnie to przeraża, ale skoro chrześcijanie sami sobie dołki kopią przyjmując polityczną poprawność to trudno.

  2. Sikorski za uznanie Kosowa powinien trafić pod Trybunał Stanu (jeśli uznał to inny minister bo dokładnie nie pamiętam to tamten powinien trafić pod TS)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *