Rosja Putina: ostatni kraj, gdzie chroni się religię

Polskieradio.pl donosi:

Członkinie zespołu Pussy Riot 21 marca wdarły się do prawosławnego soboru Chrystusa Zbawiciela w Moskwie. Na schodach przed ołtarzem wykonały utwór „Modlitwa Punkowa”, w którym m.in. prosiły Maryję, aby „przepędziła Putina”.

Kobiety zostały wyprowadzone ze świątyni przez ochroniarzy. Wydawało się, że panie wyjdą ze swojej prowokacji obronną ręką, ale po tym, jak wideo z kontrowersyjnego występu trafiło do sieci, dwie z nich zatrzymano w areszcie. Rosyjska agencja informacyjna Ria Novosti podała, że Cerkiew zażądała oskarżenia ich o bluźnierstwo.

Marię Aliochinę i Nadieżdę Tołokonnikową postawiono przed sądem. Usłyszały zarzut „udziału w akcie chuligaństwa”, za co grozi im do 7 lat łagru.

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/561845,Do-7-lat-lagru-za-punkowy-koncert-w-cerkwi

Komentarz: Kara za świętokradztwo jest fundamentem wszelkiej cywilizacji. Kiedy zostanie przywrócona w Polsce? [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Rosja Putina: ostatni kraj, gdzie chroni się religię”

 1. To dopiero zacznie się lament prawo-człowieczy a Łukasz Adamski pierwszy będzie bronić wolności słowa w Rosji i domagać się uwolnienia ich z łagrów. a swoją drogą 7 lat łagrów szybko im wybije feminizm z głowy 😀

 2. Potrzeba nam takiej silnej, konserwatywnej władzy jak w Rosji (kiedy wreszcie tego doczekamy?). Widać, że w tym kraju wszystko idzie świetnie, tak obyczajowo, jak i gospodarczo.

 3. Rosja nie jest ostatnim krajem, „gdzie chroni się religię”. Proszę spojrzeć na przykład Kolumbii, gdzie wyznawanie religii katolickiej jest naprawdę publiczne, a prezydent, premier i cały rząd co tydzień odmawiają różaniec w telewizji w intencji swojej Ojczyzny. Nikt tam nie wstydzi się swojej wiary, która zresztą jest tam traktowana jako fundament tamtejszej cywilizacji.

 4. Bzdury. Przecież to nie było żadne „świętokradztwo” lecz wystąpienie antyputinowskie. Ukaranie tych panienek też też nie będzie miało nic wspólnego z karą za świętokradztwo, będzie to zwykła represja o charakterze politycznym.

 5. Ledwo dałem radę przebrnąć przez część nagrania. Niech posiedzą w więzieniu póki nie zmądrzeją. Tutaj zbiegają się interesy prawosławnych i Putina, to na jakiej podstawie prawnej zostaną skazane to już najmniej ciekawy aspekt całej sprawy. A nawet gdyby nie to, to i tak przykład całkowitej degeneracji tych kobiet, jeśli mają dzieci to tym bardziej to wszystko przykre.

 6. Oj głupcy, Rosja to wcielenie turańskiej cywilizacji, tam wiara jest powierzchowna, a zepsucie znacznie większe niż w Polsce, aborcja legalna, stosowana przez społeczeństwo rosyjskie powszechnie – i to ma być konserwatywny kraj? Gdzie na aborcję jest przyzwolenie społeczeństwa i więcej jest dokonywanych aborcji niż żywych urodzeń? Ale ludźmi z klapami na oczach łatwo mainpulować.

 7. @Piast Przestańcie kolego manipulować faktami i wyjeżdżać z tanim propagandowym argumencikiem „aborcji w Rosji” bo tym daleko nie zajedziecie, gdyż szybko ten argument może obrócić się przeciwko wam! Po pierwsze aborcja przypłynęła do wschodu z zachodu, to z liberalnej doktryny amerykańskiej pojawiła się na tamtych ziemiach wraz z komunizmem, i jest ona pokłosiem pozostałości po wyhodowanym przez anglosaskich wywrotowców socjalizmie. Po drugie, w każdym innym kraju zachodu w tym i w Polsce także jest legalna. Po trzecie, każda kobieta która chce dokonać aborcji i tak ją dokona, bowiem nie tędy droga w walce z nią. Po czwarte ROSJA TO JEDYNY KRAJ W EUROPIE, GDZIE PEDAŁY I LESBY MAJĄ ROZGONIONE PRZEZ WŁADZE DEMONSTRACJE, A W TEJ PSEUDO KATOLICKIEJ „POLSCE” ZA KRYTYKĘ GEJÓW ZAMYKA SIĘ LUDZI W WIĘZIENIU. W ROSJI PIERWSZA DAMA NAZYWA ABORCJĘ ZBRODNIĄ, A W „POLSCE” ZA TAKĄ WYPOWIEDŹ LĄDUJE SIĘ W SĄDZIE! To nazywasz konserwatyzmem? Gdzie ten konserwatyzm w Polsce? Gdzie tysiące organizowanych przez władze pikiet przeciw sodomitom i skrobankom!? Nie ma! To w Polsce skazuje się ludzi za krytykę sodomii, zboczeń, perwersji, prostytucji i aborcji. W Rosji na to nie ma miejsca. W Rosji przynajmniej wyraźnie władza pałuje pedalstwo i lesbijstwo, zaś w Polsce policja pałuje patriotów i obrońców tradycyjnych wartości. PODSUMOWANIE TAKIE, ŻE W POLSCE JEST LEGALNA ABORCJA I ROZWYDRZONE PEDALSTWO CHRONIONE PRZEZ PROKURATURĘ I POLICJĘ, ZAŚ W ROSJI SKROBANKI SĄ KRYTYKOWANE PRZEZ PIERWSZĄ DAMĘ A ZBOCZEŃCY ROZWALANI PRZEZ APARAT PAŃSTWA. I jeszcze jedno, czy jesteście tak głupi i naiwni, że jeśli prawnie zakażecie aborcji, to już ona zniknie? Nie, bo to pic na wodę i pożywka dla pseudo-narodowych i pseudo-katolickich post-LPR-owców. Walka z aborcją będzie skuteczna wtedy, gdy aborcja będzie UZNANA ZA MORDERSTWO KRYMINALNE, a sama aborcja nie będzie kwestią „zakazu zabiegu lub nie zakazu zabiegu”, ale jawnemu wpisaniu jej w POCZET PRZESTĘPSTW KRYMINALNYCH. Morderstwo wtedy będzie morderstwem, a nie obiektem przepychanek między politycznymi szarlatanami! Koniec i kropka. A jeśli uważasz że zachód i UE są bardziej moralne niż Rosja, to znaczy że po kącie masz romans ze swoim homoseksualnym partnerem który biadoli nad miernym losem ich towarzyszy z Rosji.

 8. Cywilizacja turańska to jednak cywilizacja. W Polsce i na zachodzie już dawno pożegnaliśmy się z cywilizacją łacińską. Ostatni taki kraj to były Austo-Węgry, a potem Hiszpania gen Franco. Teraz mamy demokrację, czyli oświeceniowe libertyństwo. Jeżeli ktoś twierdzi, że obecnie w Polsce mamy cywilizację łacińską, ten jest ignorantem i guzik wie o cywilizacji chrześcijańskiej.

 9. Ja tam nie jestem religijny, ale zgadzam się, że za świętokradztwo powinno się ponosić konsekwencje prawne. Kilka lat obozu pracy to w tym przypadku stosowna kara, z możliwością zamiany na powtórzenie tego wygłupu… w meczecie. W jednym kawałku by go nie opuściły.

 10. Jakże trzeba być pokrętnym, by fakty choć są one tragiczne tak przeinaczać o 180 stopni by nadal pasowały do własnej teorii. W „konserwatywnej” Rosji aborcja jest powszechna, z badań wynika że dokonało jej 80% kobiet co najmniej 2 razy. Legalne i powszechne są późne aborcje. Społeczeństwo jest zepsute, dalekie od tego co naucza na temat rodziny KK, na barbarzyństwo jakim jest zabijanie nienarodzonych jest społeczne przyzwolenie o wiele większe niż na zachodzie a przeciwników o wiele mniej. I to ta wspaniała rosyjska cywilizacja za którą tęsknią niektórzy zakompleksieni wobec demokracji frustraci.

 11. Szkoda,że akurat skinów w okolicy nie było. Byliby szybsi niż ochroniarze czy policja.

 12. Sądziłem że to wolnościowy portal, a mój drugi z komentarzy pod artykułem, krytyczny wobec hołubiących „konserwatywną” Rosję i rosyjskiego „konserwatywnego” społeczeństwa został ocenzurowany. W Rosji aborcja jest powszechna, 80% kobiet dokonało aborcji, najczęściej wielokrotnie, często późnej. Jeśli cenzura z komentarzy nie będzie zdjęta, to będzie znaczyć, że to nie miejsce dla mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *