Rosja się islamizuje

Jeżeli obecne trendy nie ulegną zmianie, większość rekrutów w armii rosyjskiej do 2015 roku będzie muzułmanami a w 2020 roku być może nawet 20 proc. obywateli Federacji Rosyjskiej będzie wyznawało islam – uważają niektórzy zachodni eksperci. Jak informuje portal wiara.pl, prezydent Dmitrij Miedwiediew zapewnił podczas poniedziałkowego spotkania z muzułmańskim duchowieństwem, że państwo rosyjskie nadal będzie wspierało rozwój tej wspólnoty wyznaniowej.

Miedwiediew przypomniał, że w ciągu ostatnich czterech lat wybudowano na terenie Federacji Rosyjskiej 320 meczetów. Wiele z nich budowano za pieniądze pochodzące z zagranicznych źródeł – głównie z Turcji, Iranu i Arabii Saudyjskiej, ale w ostatnim czasie muzułmanom pomaga także państwo rosyjskie, aby osłabić wpływ ośrodków zagranicznych na tę społeczność – zauważa wiara.pl. Na terenie Federacji Rosyjskiej działa obecnie ponad 7 tys. meczetów oraz 96 szkół i uczelni kształcących ponad 50 tys. duchownych islamskich.

Najbardziej islamskimi obszarami Rosji są tereny Kaukazu Północnego. Rejony zamieszkałe przez muzułmanów cechują się największym przyrostem demograficznym, co jest szczególnie widoczne w kontekście katastrofy demograficznej na terenach zamieszkałych głównie przez Rosjan.

Źródło: wiara.pl; piotrskarga.pl

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *