Kaczyński:

– To hańba i jednocześnie nadużycie i złamanie konstytucji – powiedział Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia na marszu niepodległościowym. Odniósł się tym samym do wypowiedzi Radosława Sikorskiego.

Podczas wystąpienia na forum Niemieckiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej Radosław Sikorski zaproponował m.in. zmniejszenie i jednoczesne wzmocnienie Komisji Europejskiej, ogólnoeuropejską listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego, połączenie stanowisk szefa KE i prezydenta UE. Minister SZ tłumaczył, że bliższa współpraca w ramach UE ma być odpowiedzią na kryzys.

Sikorski apelował do Niemiec o ratowanie strefy euro. – Nie możecie dominować, lecz macie przewodzić reformom – wzywał. Pytał też, czy można być pewnym, że „jeżeli dojdzie do rozpadu strefy euro, to wspólny rynek, kamień węgielny Unii Europejskiej, na pewno przetrwa?”. W ocenie Sikorskiego, „jeżeli nie jesteśmy gotowi zaryzykować częściowego demontażu UE, wówczas staniemy przed najtrudniejszym dla każdej federacji wyborem: głębsza integracja lub rozpad”. Szef MSZ mówił też m.in., że „stoimy przed wyborem, czy chcemy być prawdziwą federacją, czy też nie”.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczynski-to-hanba-naduzycie-i-zlamanie-konstytucj,1,4966025,wiadomosc.html

asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kaczyński:

Jarosław Kaczyński w rozmowie opublikowanej na stronach PiS ocenia exposé Donalda Tuska oraz niektórych nowych ministrów. To pierwsze ocenia negatywnie, a o członkach rządów mówi w kontekście ich urody. Krytykuje także wykorzystanie przez rząd środków unijnych, sugerując, że jego rząd zrobiłby to lepiej, zwłaszcza gdyby żyła Grażyna Gęsicka. A tak jego zdaniem stałoby się, gdyby rządziło PiS. – Ona na pewno by żyła, gdybyśmy rządzili, bo na pewno nie byłoby wtedy katastrofy smoleńskiej – powiedział.

Były premier rozmowę zaczął od propozycji Donalda Tuska dotyczącej zmienienia zasad przyznawania becikowego, tak aby trafiało ono do najbardziej potrzebujących, a nie do wszystkich, w tym ludzi zamożnych. Kaczyński przypomniał, że gdy PiS było u władzy, to zaproponowali wsparcie dla rodzin z nowonarodzonym dzieckiem w mniejszej kwocie niż obecnie obowiązujące (1000 zł -red.). – To LPR zaproponowało wyższe, a PO wtedy to poparła – powiedział prezes PiS. Przekonuje on, że gdyby becikowe było niższe – tak jak chciał PiS – to te wolne środki, które by z tego tytułu zostały, byłyby przeznaczone dzisiaj na najbardziej potrzebujących.

Kaczyńskiemu nie podobają się także pomysły podwyższenia i zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 roku życia. – Mamy wiele kobiet, która kończąc 60 rok życia chcą nadal pracować. Ale mówię tu głównie o pracownicach umysłowych. W tej chwili kobiety nie mają obowiązku przechodzić na emeryturę w wieku 60 lat. Byłby za tym, aby dawać szansę na dłuższą pracę, ale powinno się wyłączyć te zawody, gdzie praca jest bardzo obciążająca – stwierdził Kaczyński.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczynski-ona-na-pewno-by-zyla-gdybysmy-rzadzili,1,4932006,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *