Rosja zagroziła wyjściem ze START w odpowiedzi na tarczę USA

Prezydent Dmitrij Miedwiediew zagroził, że Rosja wyjdzie z rosyjsko-amerykańskiego układu START i odstąpi od dalszych kroków w sferze rozbrojenia, jeśli USA będą kontynuować budowę tarczy antyrakietowej w Europie.

Miedwiediew wystąpił z tym ultimatum w specjalnym orędziu, wygłoszonym przed kamerami państwowych stacji telewizyjnych.

Prezydent zapowiedział też, że w odpowiedzi na budowę przez Stany Zjednoczone systemu obrony przeciwrakietowej w Europie jego kraj wyposaży swoje rakiety balistyczne w nowoczesne systemy do pokonywania tarczy antyrakietowej, a także w efektywne bloki bojowe.

Gospodarz Kremla poinformował, że Rosja również rozmieści na zachodzie i południu nowoczesne systemy uderzeniowe, w tym rakiety Iskander. Miedwiediew przekazał, że te ostatnie trafią m.in. do obwodu kaliningradzkiego.

Powiedział też, że przed Siłami Zbrojnymi FR postawił zadanie opracowania planów pozwalających w razie potrzeby na zniszczenie środków informacyjnych i dowódczych systemu instalowanego przez Stany Zjednoczone w Europie.

Prezydent podał, że wydał już polecenie natychmiastowego wprowadzenia do służby nowoczesnej stacji radiolokacyjnej w Kaliningradzie.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-zagrozila-wyjsciem-ze-start-w-odpowiedzi-na-,1,4931076,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *