Gen. Gromosław Cz. zatrzymany przez CBA

– W całej sprawie chodzi o prywatyzację firmy LOT i STOEN. Oprócz Gromosława Cz., zarzuty usłyszały jeszcze cztery osoby. Zostali one zatrzymane przez specjalnie powołaną grupę składającą się z policjantów śledczych i funkcjonariuszy CBA – powiedział Leszek Goławski z Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach podczas konferencji prasowej.

Według informacji podanych podczas konferencji, grupa osób przy współdziałaniu osób działających w ministerstwie skarbu, podejmowała działania korupcyjne zmierzające do przeprowadzenia prywatyzacji LOT-u i STOEN-u. Chodzi m.in. o osoby, które były zatrudnione jako doradcy w ministerstwie skarbu.

Zatrzymano również osoby, których firmy były powiązane z tą sprawą w tamtym czasie. Wśród nich znalazł się m.in. gen. Gromosław Cz.

Gromosław Cz. usłyszał zarzuty, został przesłuchany i nadal jest do dyspozycji prokuratury. Korupcja w związku z prywatyzacją LOT to około milion dolarów. Prywatyzacja spółki STOEN – 1 300 tys. euro.

Zatrzymanie Gromosława Cz.

Były szef Urzędu Ochrony Państwa gen. Gromosław Cz. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gen-gromoslaw-cz-zatrzymany-przez-cba-uslyszal-juz,1,4931371,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *