Rozłam w „Prawym Sektorze”?

W tej drugiej grupie podobno znalazł się dotychczasowy lider „prawoseków” Dmytro Jarosz. Wewnętrzny podział ma być przyczyną, dla której nie doszło do szturmu gmachu Rady Najwyższej, planowanego w celu wymuszenia dymisji szefa MSW Arsena Awakowa.

„Prawie połowa członków skrajnej prawicy wprost mówi o zaprzedaniu się swojego lidera Dmytro Jarosza (nawiasem mówiąc, jego rodzina znajduje się już w Londynie) i planują kontynuować walkę z oligarchami, ale już bez swojego lidera, który wojskowy kamuflaż zamienił na drogą marynarkę” – twierdzi anonimowy ekspert cytowany przez portal nedelya-ua.com. „Rozpad organizacji „Prawy Sektor” jest oczywisty, tak jak i dezorientacja wśród jego bojowników” – dodaje inny ekspert.

Bardziej konformistyczna część bojówkarzy znalazła ponoć przystań m.in. w szeregach prywatnej armii, którą dla ochrony swojego majątku organizuje w Dniepropietrowsku tamtejszy gubernator, znany oligarcha Igor Kołomojski. Inni wykorzystywani są przez polityków rządzącej „Batkiwszcziny” przy siłowym przejmowaniu biznesów należących do ich konkurentów z przegranej Partii Regionów.

Sam Dmytro Jarosz nie pokazuje się ostatnio publicznie, nie brał nawet udziału w zjeździe „Prawego Sektora”, który odbył się w ubiegłym tygodniu, ani w pogrzebie osławionego watażki „Saszki Biłego”, zamordowanego kilka dni temu przez funkcjonariuszy milicji.

http://nedelya-ua.com/articles/pravyy-sektor-raskololi-popolam

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.