Rozpoczął funkcjonowanie nowy blog Antoine Ratnik

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na nowy, prywatny blog pt. Radici, autorstwa naszego wieloletniego francuskiego współpracownika p. Antoine Ratnika.

Antoine Ratnik postanowił otworzyć własny „elektroniczny organ prasowy”, aby przypomnieć tym, ktόrzy zechcą czytać, te postawy duchowe i intelektualne, ktόre uważa za konstytutywne dla Zachodu.
Cywilizacja zachodnia jest jedyną cywilizacją jaka interesuje p. Antoine Ratnika i nie ma zamiaru ulegać aktualnej atmosferze pogardy wobec niej. Reforma Europy polega na powrocie do Tradycji, a nie na prόbach zastąpienia Grecji, Rzymu i Christianitas wzorami, ktόre istnieją wyłącznie w umysłach kilku teoretykόw.

Jednocześnie informujemy, że teksty p. Antoine Ratnika nadal będą ukazywać się na naszym portalu, a teksty zamieszczane na blogu mają charakter „próbny”. Autor zastrzega, że nie pragnie ani z nikim konkurować, ani polemizować uznając , iż najważniejsza jest  walka przeciw koncepcjom hedonistyczno-indywidualistycznym.

Oto adres blogu : http://antoineratnik.wordpress.com/

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Rozpoczął funkcjonowanie nowy blog Antoine Ratnik”

  1. Ani konkurencja ani polemika. Zatem fizyczna eliminacja nosicieli zwalczanych zasad. To jest mechanizm doboru naturalnego. Cywilizacja (reguły życia) też jest wynikiem doboru naturalnego i jest skuteczna o tyle o ile zwiększa przystosowanie do środowiska (przetrwanie i reprodukcję), co niestety osłabia presję selekcyjną na jednostkę. „Walka przeciw koncepcjom hedonistyczno-indywidualistycznym” jest zatem bardzo prosta. Wystarczy zniszczyć cywilizację. Cywilizacja osłabia działanie naturalnej presji selekcyjnej na jednostkę. Dobór naturalny przestaje promować cnoty, której staję się relewantne. Przestając być pożądane (przyjemne), muszą być narzucone (nieprzyjemne) wedle „wzorów, ktόre istnieją wyłącznie w umysłach kilku teoretykόw”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *