Rozwiązano polski oddział Transparency International

Po 13 latach działalności rozwiązano polski oddział Transparency International (TI), pozarządowej organizacji działającej na rzecz przejrzystości i walki z korupcją – informuje “Rzeczpospolita”. – Stwierdzono, że TI Polska jest zbyt słaba i niedofinansowana, by reprezentować TI i wypełniać ważną misję w Polsce – mówi Miklos Marschall, wicedyrektor tej międzynarodowej organizacji.

Paweł Kamiński, ostatni wiceprezes polskiego oddziału, przyznaje, że TI od dłuższego czasu nie prowadziła już żadnej działalności. – Nie było chętnych do pracy, nie mieliśmy pieniędzy na działalność. Bardzo zaszkodziły nam krytyczne publikacje – mówi.

Według “Rz” gwoździem do trumny była publikacja w “Dzienniku” w 2009 r., w której znalazło się m.in. stwierdzenie, że TI Polska “za kilkadziesiąt tysięcy złotych wystawia certyfikat moralności firmom w kłopotach. Takie świadectwo otrzymał choćby klub piłkarski Widzew w samym szczycie afery korupcyjnej”. – Wytoczyliśmy procesy karne i cywilne autorowi – mówi Kamiński.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rozwiazano-polski-oddzial-transparency-internation,1,4936199,wiadomosc.html

-asd

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *