Ruch Narodowy rozważa start w wyborach

W kongresie wzięli udział przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji prawicowych, wchodzących w skład Ruchu Narodowego lub z nim współpracujących, m.in. Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego, Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Unii Polityki Realnej, Ruchu Wolności oraz organizacji lokalnych.

Członek kierującej Ruchem rady decyzyjnej Robert Winnicki zapowiedział w przemówieniu, że jesienią zapadnie decyzja, czy Ruch weźmie udział zbliżających się wyborach – do Parlamentu Europejskiego, samorządowych, parlamentarnych. Jak wyjaśnił, podczas jesiennych konwencji wojewódzkich Ruchu jego członkowie zadecydują o tym w referendum. Dodał, że obecnie kończy się proces tworzenia struktur wojewódzkich Ruchu Narodowego, a następnym etapem będzie budowa struktur powiatowych.

Źródło: wym-1370771406635 Deon 

Zdjęcie z Wikipedii 

M.G. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Ruch Narodowy rozważa start w wyborach”

  1. Czyli szansa na odebranie części głosów PiSowi i Solidarnej Polsce (o ile ta ma jakieś poparcie?). Oraz część osób niezdecydowanych, czy która zazwyczaj nie głosowała? Oprócz młodych głosujących, gdyby udało im się przebić do części słuchaczy Radia Maryja to mogą uzyskać poparcie starszych głosujących, którzy popierają PiS uważając go za opcję katolicką i narodową. A tak przy okazji – coś mi się wydaje, że Pan Rękas już szykuje jakąś polemikę z Posłem Zawiszą po tym wystąpieniu o kwestiach międzynarodowych na sobotnim kongresie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *