Rząd podnosi podatki

Rząd zgodził się z planami resortu finansów. Czekają nas wielkie podwyżki podatków. Do tego zniknie ostatnia szansa na uniknięcie jednej z najbardziej znienawidzonych danin.

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy okołobudżetowej – poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. Przewiduje on podwyżkę akcyzy na diesla i tytoń, a także likwidację tzw. lokat antybelkowych. Zamrożone mają być też wynagrodzenia w budżetówce, sędziów i prokuratorów. „Zaproponowane przez rząd rozwiązania w +ustawie okołobudżetowej+ uzupełniają plan finansowy państwa na 2012 r., którego jednym z najważniejszych celów jest zahamowanie szybkiego wzrostu długu publicznego, aby w 2012 r. nie został przekroczony drugi próg ostrożnościowy (55 proc.)” – poinformowały służby prasowe rządu.

Według CIR, mimo że w projekcie ustawy budżetowej zastosowano tzw. dyscyplinującą regułę wydatkową, w dalszym ciągu konieczne są działania, które uniemożliwią przekroczenie poziomu deficytu budżetowego wyznaczonego w budżecie na rok 2012 (projekt przesłany do Sejmu we wrześniu zakładał 35 mld zł deficytu). Rząd opowiedział się za zmianą w Ordynacji podatkowej, która wykluczy możliwość omijania tzw. podatku Belki, czyli podatku od zysków z odsetek kapitałowych. Zmiana polega na wprowadzeniu metody zaokrąglania podstawy opodatkowania lokat oraz podatku od dochodów z nich do pełnych groszy w górę.

http://gospodarka.dziennik.pl/podatki/artykuly/367747,rzad-za-podwyzka-akcyzy-i-likwidacja-lokat-antybelkowych.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *