Rzecznik Episkopatu Polski ks. dr Józef Kloch:

– Oczekiwanie biskupów wobec władz TVP jest jasne: by telewizja publiczna nie promowała człowieka, który wyznaje satanizm, nie ma szacunku dla religii chrześcijańskiej i potrafi podrzeć Biblię – mówi rzecznik Episkopatu Polski ks. dr Józef Kloch.Ks.

Józef Kloch przypomniał, że oczekiwanie biskupów, by Adam „Nergal” Darski nie był promowany jako juror jednego z programów zostało wyrażone w oficjalnych pismach przewodniczącego Rady Episkopatu ds. Środków Społecznego Przekazu abp. Sławoja Leszka Głódzia i przewodniczącego Rady Episkopatu ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego bp. Wiesława Meringa.

Zdaniem rzecznika Episkopatu, reakcja biskupów nie była wcale ostra. – To jest normalna reakcja, nie jest przesadzona, gdyż strona kościelna uważa, iż podarcie Biblii nie jest żadnym aktem artystycznym. Ponadto promowanie tego muzyka w telewizji publicznej, gdzie abonament w znacznej części umożliwia działalność telewizji, jest czymś niewłaściwym. Stąd właśnie te protesty – wyjaśnia ks. Kloch.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/kep:_tvp_nie_moze_promowac_satanizmu_15414

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *