abp. Głódź przeciwko promocji satanizmu

Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź wysłał list do prezesa TVP Juliusza Brauna, w którym protestuje przeciw zaproszeniu do telewizyjnego show „The Voice of Poland” Adama Darskiego „Nergala”.

– Pan Darski wielokrotnie dawał publiczne dowody swojego obrzydzenia chrześcijaństwem i religią w jej powszechnym rozumieniu. Mając do dyspozycji treść jego publikacji internetowych, osobistych działań i społecznego wydźwięku jego wypowiedzi trudno się dalej oszukiwać twierdząc, że nie mamy do czynienia z praktykującym satanistą – napisał abp Głódź.

Arcybiskup Głódź, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski, napisał, że zaproszenie „słynnego skandalisty Adama „Nergala” Darskiego” do udziału w „reprezentacyjnym programie” emitowanym w publicznej telewizji „głęboko zaburza stosunek TVP do misji społecznej obowiązującej telewizję publiczną”. O Adamie „Nergalu” Darskim, znanym wcześniej również jako „Holocausto”, kompozytorze i wokaliście oraz liderze grupy muzycznej „Behemoth” zrobiło się znów głośno, gdy został uniewinniony 18 sierpnia b.r. przez gdyński sąd od zarzutu obrazy uczuć religijnych i znieważenia najważniejszej dla chrześcijan i żydów księgi – Biblii.  

http://www.wybrzeze24.pl/aktualnosci/abp-glodz-czy-tvp-promuje-satanizm

A.ME.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “abp. Głódź przeciwko promocji satanizmu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *