S. Pięta (PiS): Tylko NATO i Amerykanie mogą wytłumaczyć samobójstwo gen. Petelickiego

Na swoim fb poseł PiS Stanisław Pięta napisał:

Musimy wystąpić z listem otwartym do administracji USA, dowództwa NATO i generałów NATO. Musimy domagać się prowadzenia śledztwa przy udziale śledczych z FBI i Military police. Sprawy zabójstwa gen. Papały i oraz śledztwa polskiej prokuratury wojskowej w sprawie Smoleńska kompromitują i odbierają wiarygodność polskim instytucjom śledczym. Państwo Tuska i Komorowskiego nie zdało egzaminu i nie zdaje go teraz. Śp generał Petelicki krytykował rząd Tuska, ujawnił treść esemesa polityków PO i zwracał uwagę na nierzetelność smoleńskiego „śledztwa”. Generał Petelicki był wysoko oceniany przez sojuszników z NATO, może choćby przez pamięć wspólnej służby, generałowie USA i NATO nie pozwolą na zlekceważenie jego śmierci.

http://www.facebook.com/stanislaw.pieta?sk=wall

Komentarz: Zastanawiam się czy, wedle Pana Posła, lepiej jest aby Polska była państwem niepodległym, czy też lepiej by było aby miała status taki jak Guam lub Puerto Rico, czyli amerykańskiej kolonii? Czy to nie jest forma wypowiedzenia lojalności wobec własnego państwa? [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “S. Pięta (PiS): Tylko NATO i Amerykanie mogą wytłumaczyć samobójstwo gen. Petelickiego”

  1. Zdaje się, że mamy do czynienia z kolejnym napadem patriotycznej sklerozy. Za życia Petelicki był traktowany jako „ich generał” – nie tylko jako „postkomunista”, czy pełnomocnik Cimoszewicza, ale jako klasyczny przykład biznesowo-specłużbowego przemieszania pojęć. To prawda, że ten natłok samobójstw wygląda ponuro dla państwa, ale ani nie widzę specjalnych powodów do żałoby po tym konkretnym wojskowym, ani nie widzę sensu by z tezy, że jesteśmy niesuwerenną kartoflaną republiką wyciągać wniosek, że skoro tak, to najlepiej amerykańską. Poza tym zaś nie rozumiem przekonania, że „amerykańskie śledztwa są najlepsze na świecie” – tzn. nie byłyby polityczne i nie służyły ukrywaniu takich faktów, jakie ich zleceniodawcom wydawałyby się konieczne do ukrycia.

  2. Przez ostatnie lata politycy wszystkich opcji intensywnie pracują nad tym, żeby nasz wymiar sprawiedliwości stał się częścią unijnego. Pięta i PiS-owcy powinni powiedzieć jasno – może zmienili w tej sprawie zdanie i teraz woleliby żeby wymiar sprawiedliwości USA działał w Polsce. A może od razu, w ramach umacniania polskiej suwerenności niech Pięta zaproponuje poddanie wszelkich spraw w Polsce jurysdykcji sądów amerykańskich.

  3. Oczywiście Rosjanie. Polacy znowu się będą kłócić, permanentne będzie przekonanie, że Rosjanie są wszechmocni. Czego chcieć więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *