Sąd: Macierewicz ma przeprosić szefa ABW

Za nazwanie w 2009 r. „kryminalną sytuacją” pobierania przez Bondaryka pieniędzy od operatora telefonii komórkowej z tytułu zakazu konkurencji – orzekł prawomocnie Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Sąd Apelacyjny zmienił wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, który w lutym br. oddalił pozew Bondaryka wobec posła PiS. Macierewicz może jeszcze złożyć kasację do Sądu Najwyższego, ale nie ma to wpływu na nakaz przeprosin.

W 2008 r. ówczesny szef CBA Mariusz Kamiński poskarżył się premierowi Donaldowi Tuskowi, że szef ABW otrzymuje z Polskiej Telefonii Cyfrowej (operatora Ery, gdzie pracował, zanim objął ABW) „wynagrodzenie znacząco przekraczające miesięczne pobory uzyskiwane przez niego w ABW”, a CBA odmawia informacji na ten temat. W wyniku kontroli majątku szefa ABW, CBA oskarżyło go, że ukrył wysokość wypłaty z PTC. Szef ABW zapewniał, że w oświadczeniu majątkowym nie ukrywał dochodów. Zawiadomił prokuraturę o przekroczeniu uprawnień przez CBA, ale śledztwa odmówiono. Potem ujawnił, że wysokość świadczeń z tytułu zakazu konkurencji, nagrody rocznej i ekwiwalentu za urlop wyniosła ok. 450 tys. zł.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sad-macierewicz-ma-przeprosic-szefa-abw,1,4938108,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *