Salwy honorowe pożegnały Andrzeja Leppera

Przy salwach honorowych najbliżsi i przedstawiciele władz pożegnali byłego wicepremiera Andrzeja Leppera. Pogrzeb odbył się w Krupach (Zachodniopomorskie). Uroczystość miała charakter państwowy. Uczestniczył w niej także były prezydent Lech Wałęsa.

Obecni na uroczystościach żegnali Leppera w strugach deszczu, wielu z nich założyło z okazji pogrzebu biało-czerwone krawaty – znak rozpoznawczy Samoobrony.

We mszy wziął udział były prezydent Lech Wałęsa. Pytany przez dziennikarzy, dlaczego przyjechał, odpowiedział, że „to chrześcijański obowiązek”.

Tłumy przyjaciół

Trumna z ciałem byłego wicepremiera została przywieziona z Zielnowa do kościoła w Krupach zaprzęgniętym w dwa konie karawanem. W mszy wzięli udział tylko najbliżsi i zaproszeni goście, bez udziału mediów.

Sejm i Senat na pogrzebie szefa Samoobrony i byłego wicepremiera reprezentowali wicemarszałkowie Marek Kuchciński i Grażyna Anna Sztark, kancelarię premiera – Bartosz Arłukowicz, a prezydenta – Dariusz Młotkiewicz.

W pogrzebie brali też udział wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz oraz wicemarszałkowie zachodniopomorscy Marek Hok i Jan Krawczuk.

http://www.tvn24.pl/-1,1713644,0,1,salwy-honorowe-pozegnaly-andrzeja-leppera,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *