Sanocki: Wirus kajdaniarski

Nieważne jaką stację telewizyjna włączysz, jakie radio zaraz zaatakuje cię nieustanna seria komunikatów jak to należy siedzieć w domach, nie kontaktować się z rodziną, unikać ludzi, nie chodzić do sklepu ani do kościoła.

I że na pieniądzach są zarazki (tak jakbyśmy o tym dotąd nie wiedzieli), i że należy myc ręce (a co z nogami?) i tak na okrągło.  Do tego, żeby wzmóc strach ludzi – codziennie podawana jest informacja, że zmarło kolejnych 5 osób.

Czy pięć osób umierających w ciągu doby to dużo czy mało? Tego odbiorca informacji nie wie bo minister mu tego nie mówi. Nie mówi, że tej samej doby zmarło z 50 osób na żółtaczkę, z 300 na choroby krążenia, dalszych kilkaset na nowotwory, trzech Polaków popełniło samobójstwo, a 8 zginęło w samochodowych wypadkach. Gdyby widz dostał taką wiadomość jego rozumienie sytuacji byłoby pełniejszy i nie wpadałby w panikę.

Pomijanie skali zjawiska, podawanie danych bez kontekstu ze zafałszowaną proporcją jest jednym z podstawowych sposobów manipulowania ludźmi. Bo – nie mam wątpliwości – jesteśmy w sprawie „pandemii” przez media totalnie manipulowani i straszeni.

Media rządowe straszą Polaków chcąc przedstawić polityków rządowych – ministra zdrowia, prezydenta i premiera – jako zbawców, broniących obywateli przed katastrofą. Telewizje związane z opozycją straszą bo chcą przesunąć termin wyborów na wiosnę przyszłego roku, kiedy skutki zarządzeń rządowych, restrykcji które zamroziły gospodarkę uderzą w społeczeństwo i odbiorą popularność Andrzejowi Dudzie i PiS-owi. I tak nie mamy ani prawdomównego, rozsądnego rządu, ani wiarygodnej opozycji.

Tymczasem – wbrew temu co nam wmawiają media – restrykcje w Europie nie są tak drastyczne jak w Polsce. Rząd brytyjski – owszem wprowadził ograniczenia, ale zrobił to najpóźniej jak mógł wiedząc jakie to wywoła destrukcyjne skutki. Jakżeż można zabronić ludziom wychodzić na spacery?

Włosi i Hiszpanie podają alarmujące dane, ale już wielu komentatorów zwraca uwagę, że Italiańcy  w rubryce „przyczyna zgonu” podają covid-19 nawet jak facet spadł z dachu.  W Niemczech po 6 tygodniach epidemii liczba zgonów nie przekracza dwóch tysięcy osób (1861 osób), czyli mniej więcej 46 osób na dobę. W tych samych Niemczech bez żadnej epidemii,  każdego roku umiera prawie milion Niemców (947 tys.). Tak więc do tej pory zgony na covid-19 w Niemczech to 0,2% wszystkich zgonów. Nawet zakładając, że epidemia potrwa jeszcze ze dwa miesiące i umrze na nią trzy razy więcej pacjentów to liczba ta nie przekroczy wartości 1 procenta zgonów w Niemczech.

Niemcy już po pierwszej fali paniki zaczynają przygotowywać likwidację ograniczeń – dodajmy – nie tak restrykcyjnych jak w Polsce.

Największą „przytomność umysłu” w Europie wykazali Szwedzi, którzy żadnych ograniczeń nie wprowadzili. Wszystkie parki są otwarte. Co więcej, Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego zachęca nas do spacerów, bo zbyt długie siedzenie w domach źle wpływa na zdrowie.

Ich główny ekspert od wirusologii Anders Tegnell uważa, że wirusa nie da się zdusić w zarodku, „chyba żeby odizolowało się wszystkich od wszystkich, w tym personel służby zdrowia, co byłoby absurdem”. Szwedzi jedynie izolują osobny starsze i chore. I Szwedzi spokojnie czekają na rozwój wypadków. Są przekonani, że bez niszczenia gospodarki, bez paraliżowania więzi ludzkich – czyli bez ponoszenia tych ogromnych kosztów, których nie da się szybko odrobić – przejdą epidemię nie gorzej niż inne państwa.

U nas niestety takich rozsądnych ludzi w rządzie (ani w opozycji) nie ma. Zakaz opuszczania domów dla ludzi stłoczonych w blokach, zakaz spacerów po lesie, zakaz odpoczynku na działkach – to są bestialskie i doprawdy nie uzasadnione z medycznego punktu widzenia – zarządzenia. Mogą jedynie na chwilę opóźnić narastanie epidemii, która i tak do Polski przyjdzie.

Na razie wygląda na to, że minister i premier bawią się nami jak ołowianymi żołnierzykami patrząc jakie jeszcze ograniczenia zniesiemy. Oni nas chyba nie lubią.

Janusz Sanocki

Click to rate this post!
[Total: 21 Average: 4.5]
Facebook

3 thoughts on “Sanocki: Wirus kajdaniarski”

 1. Co już wiadomo w związku z tzw. pandemią:
  1. Nie wolno wychodzić z domu, ale w razie potrzeby możesz.
  2. Maski wcale nie pomagają, ale dokładnie od 16.04 należy nosić szaliki lub maski, bo wtedy zaczną pomagać.
  3. Sklepy są zamknięte, ale sklepy budowlane są otwarte.
  4. Wirus ten jest zabójczy, ale w zasadzie to nic strasznego.
  5. Rękawiczki nie pomogą, ale są potrzebne, żeby wejść do sklepu.
  6. Najważniejsze jest bezpieczeństwo Polek i Polaków, ale ważniejsze jest przeprowadzenie wyborów.
  7. Wirus nie wpływa na dzieci, ale dzieci są w niebezpieczeństwie.
  8. Nie ma odpowiedniego sprzętu, ale w razie potrzeby będzie go wystarczająco dużo.
  9. Istnieje wiele objawów, ale w ponad 80% przebieg jest bezobjawowy.
  10. Możesz nie wiedzieć, że jesteś zarażony i zarażać innych, ale test ci nie przysługuje dopóki nie zaczniesz mieć typowych objawów.
  11. Nie możesz sam iść do starszych krewnych, ale możesz zamówić im dostawę kurierem, który ma kontakt z setkami ludzi dziennie.
  12. Mandaty nie są w żaden sposób prawnie uzasadnione, ale mogą ci wlepić mandat 30 tys.
  13. Nie ogłoszono stanu wyjątkowego, ale władze zachowują się tak, jakby był.
  14. Nie ma aresztu domowego, ale nikt nie powinien wychodzić.
  15. Po powrocie z zagranicy wszyscy są objęci przymusową 14-dniową kwarantanną, ale nie kierowcy ciężarówek.
  16. Duża część przypadków zakażeń dotyczy osób wracających zza granicy, ale ściągamy je do kraju samolotami.
  17. Dane osobowe są chronione przez prawo, ale musisz udostępnić je aplikacji kwarantannowej.
  18. Wybory są tajne, ale jak wypełnisz kartę do głosowania przy wyborach korespondencyjnych, musisz podać swój pesel.
  19. Wirus żyje na różnych powierzchniach przez dwie, cztery, albo sześć godzin. Nie, albo 28 dni.
  20. Należy mieć czyste szyby i widoczne tablice rejestracyjne, ale nie wolno myć samochodów.
  21. Należy dbać o bezpieczeństwo, ale nie można wymienić kół na letnie.
  22. Na otwartym cmentarzu wirus zabija (bo to teren zielony), ale nie Kaczyńskiego. 23. Zamknięte są lasy i parki narodowe, bo tam niebezpiecznie, ale jak już musisz się przewietrzyć, to idź na spacer w centrum miasta.
  24. Po Świętach powoli będziemy uruchamiać gospodarkę, ale w maju rządzący planują ogłosić klęskę.
  25. PKB w 2020 roku spadnie o ok. 3%, ale w 2021 wzrośnie o ok. 5%.
  26. Możesz wyjść na spacer z psem, ale jak nie masz psa, to albo sobie kup, albo siedź w domu.
  27. W Biedronce może przebywać 15 osób jednocześnie + załoga, ale w kościele o powierzchni 2 x razy większej – 5 osób i ksiądz.
  28. Rząd jest przygotowany na każdą ewentualność, ale jak nie jest przygotowany, to napisze ustawę w 15 minut.
  29. Sanepid jeszcze nikogo nie wyleczył, ale każdego może ukarać.

  Wszystko jest takie jasne. Czy czegoś nie rozumiecie?

 2. Sanacyjna klika P. Kaczynskiego skompromitowala sie po raz kolejny, tym razem ostentacyjnie lamiac prawo o zakazie zgromadzen. Tak, to jest wielki skandal po raz n-ty pokazujacy jak nedzne sa nasze pseudo-elity ! Peerelowskie wyksztalciuchy ! Zeby ten J. Kaczynski umial sie chociaz porzadnie przezegnac ale on nawet tego nie potrafi. A moze czegos, kogos sie wstydzi ? Niech sie za to wezma ksieza, moze proboszcz katedry Sw. Jana Chrzciciela w W-wie pokaze panu Kaczynskiemu*przed kolejnym 10 dniem miesiaca) jak sie robi znak krzyza, przeciez ten oslawiony prezes kompromituje siebie i cala ta swoja sanacyjna kameryle za kazdym razem kiedy jest na wizji !
  O tym ze prawo, przepisy obowiazuja wszystkich jednakowo wszyscy wiemy ale taka szopka jaka miala miejsce ostatnio w stolicy ukazuje ze PRL-bis ma sie swietnie. Ci ludzie niczego sie nie nauczyli i nie naucza. Wyrzucic ich na smietnik historii. Jak pilsudczyzne. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *