„Saszkę Biłego” pożegnano jak bohatera narodowego

Z wielką pompą odbył się w Równem pogrzeb osławionego watażki „Prawego Sektora” Ołeksandra Muzyczki ps. „Saszko Biłyj”. W uroczystości wzięły udział setki bojówkarzy z całego kraju, w tym ludzie uzbrojeni w karabiny „Kałasznikowa”. – Awakow, ty jesteś swołocz, ty zabiłeś Saszkę – zwrócił się do ministra spraw wewnętrznych Ukrainy przedstawiciel „Prawego Sektora” Ołeksandr Pantiuchow. Zapowiedział, że Arsen Awakow trafi za to do więzienia.

Ciało „Saszki” wystawiono najpierw w gmachu rówieńskiego Teatru Dramatycznego, następnie panichidę (mszę żałobną) za duszę zmarłego odprawił w katedrze prawosławny arcybiskup rówieński i ostrogski Iłarion. Pochód żałobny przemaszerował ulicami miasta na cmentarz Mołodiżne, gdzie Muzyczko spoczął w kwaterze tzw. Niebiańskiej Sotni, czyli bojówkarzy, którzy ponieśli śmierć podczas walk na kijowskim Majdanie.

Modlitwa za duszę „Saszki” odbyła się także na Majdanie. „Z szeregu ukraińskich patriotów wyrwano człowieka-legendę. Martyrologia ukraińskiej rewolucji wzbogaciła się o jeszcze jedno nazwisko” – ogłosił „Prawy Sektor”.

http://pravyysektor.info/news/avakov-ty-svolota-ty-vbyv-sashka-pravyj-cektor/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.