“Saszkę Biłego” pożegnano jak bohatera narodowego

Z wielką pompą odbył się w Równem pogrzeb osławionego watażki “Prawego Sektora” Ołeksandra Muzyczki ps. “Saszko Biłyj”. W uroczystości wzięły udział setki bojówkarzy z całego kraju, w tym ludzie uzbrojeni w karabiny “Kałasznikowa”. – Awakow, ty jesteś swołocz, ty zabiłeś Saszkę – zwrócił się do ministra spraw wewnętrznych Ukrainy przedstawiciel “Prawego Sektora” Ołeksandr Pantiuchow. Zapowiedział, że Arsen Awakow trafi za to do więzienia.

Ciało “Saszki” wystawiono najpierw w gmachu rówieńskiego Teatru Dramatycznego, następnie panichidę (mszę żałobną) za duszę zmarłego odprawił w katedrze prawosławny arcybiskup rówieński i ostrogski Iłarion. Pochód żałobny przemaszerował ulicami miasta na cmentarz Mołodiżne, gdzie Muzyczko spoczął w kwaterze tzw. Niebiańskiej Sotni, czyli bojówkarzy, którzy ponieśli śmierć podczas walk na kijowskim Majdanie.

Modlitwa za duszę “Saszki” odbyła się także na Majdanie. “Z szeregu ukraińskich patriotów wyrwano człowieka-legendę. Martyrologia ukraińskiej rewolucji wzbogaciła się o jeszcze jedno nazwisko” – ogłosił “Prawy Sektor”.

http://pravyysektor.info/news/avakov-ty-svolota-ty-vbyv-sashka-pravyj-cektor/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *