Sejm zablokowany przez związkowców. Posłowie próbują wyjść

WP.PL donosi:

Budynek sejmu jest obstawiony przez związkowców z NSZZ „Solidarność”, którzy protestują przeciwko reformie emerytalnej. Obok budynku jest też policja. Obrady sejmu już się zakończyły i posłowie wybierają się do domów. Posłowie zatrzymują się przed szpalerem związkowców i próbują z nimi rozmawiać. Po chwili wracają do środka. Związkowcy wypuścili m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i posłów: Adama Hofmana i Mariusza Kamińskiego – donosi TVN24. W sejmie jest wciąż większość parlamentarzystów PO, w tym premier Donald Tusk.
(…)
Wcześniej przewodniczący Solidarności Piotr Duda zapowiedział, że związek „nie wyklucza całonocnej blokady sejmu”. Dodał przy tym, że blokada ma na celu „ochronę parlamentarzystów przed gniewem społeczeństwa”. Dzięki temu posłowie będą mieć również czas na przemyślenie swoich dotychczasowych działań i zmianę zdania w sprawie reformy emerytalnej – tłumaczył Duda.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Sejm-zablokowany-przez-zwiazkowcow-Poslowie-probuja-wyjsc,wid,14479616,wiadomosc.html?ticaid=1e6e2

Komentarz: Najbardziej bulwersuje absolutna bezczynność policji. Tłum powinien zostać przykładnie i brutalnie rozpędzony, a prowodyrzy winni już przebywać w aresztach. Nic tak nie demoralizuje tłumu jak słabość władzy i brak karzącej ręki. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Sejm zablokowany przez związkowców. Posłowie próbują wyjść”

  1. Brawo, Związkowcy!!! P…ć „katechonów”! Zablokujcie salę posiedzeń, żeby ta hołota nie miała nawet dostępu do kibla! Niech poczują chociaż namiastkę tego, co będą czuć 70-letni robole! Ognia i do przodu, na czerwony system!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *