Senator K. Jaworski: czy gender to nauka?

Rzeszów, 2 stycznia 2014 r.

Pani
Prof. dr hab. Lena Kolarska-Bobińska
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego

W stosunku do polskich biskupów padło wiele oskarżeń, iż określili tzw. gender jako ideologię. Zdaniem obrońców, gender jest tak naprawdę nauką uprawianą na wyższych uczelniach, a nie jedynie medialną propagandą. Problem polega jednak na tym, iż bardzo często to wręcz te same osoby występują w telewizyjnych studiach ewidentnie jako siewcy ideologii, a w uczelnianych wykazach jako wykładowcy studiów gender.

Nawet te studia gender, które prowadzone są pod szyldem tak szacownej instytucji jak Polska Akademia Nauk, robią raczej dziwne wrażenie. Nadano im imię Marii Konopnickiej i Marii Dulębianki, co jest nawiązaniem do toczonej jakiś czas temu, ewidentnie propagandowej kampanii implikujacej znanej poetce nienaturalne skłonności. Grafika promująca studia gender w Polskiej Akademii Nauk to Mikołaj Kopernik z wyszminkowanymi ustami. Wydaje się, że od instytucji takiej, jak Polska Akademia Nauk ludzie oczekują jednak czegoś innego.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o przedstawienie stanowiska Ministerstwa w tej sprawie. Czy Ministerstwo uważa tzw. studia gender faktycznie za uprawianie nauki, czy jedynie światopoglądowe infekowanie polskich uczelni destrukcyjną kulturowo ideologią? Jakie są plany Ministerstwa co do finansowania tego rodzaju przedsięwzięć ze środków publicznych?

Kazimierz Jaworski
Senator Rzeczypospolitej Polskiej

http://www.kazimierzjaworski.pl

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *