Senyszyn, Hebda i Balt chcą kierować SLD

Europosłanka Joanna Senyszyn, były wiceszef Sojuszu Artur Hebda i poseł Marek Balt – to członkowie SLD, którzy do tej pory zgłosili swoje kandydatury na nowego przewodniczącego Sojuszu – poinformował w środę szef klubu SLD Leszek Miller.

– Nie wykluczam, że ta lista się jeszcze poszerzy, to zwykle jest tak, że im bliżej następuje moment startu, tym więcej zawodników zjawia się na linii startowej – mówił Miller podczas konferencji prasowej w Krakowie. 

Rozstrzygnięcie 10 grudnia

W SLD trwają przygotowania do zaplanowanej na 10 grudnia konwencji partii, na której ma zostać wybrany nowy przewodniczący partii. Ma on jednak pełnić tę funkcję tymczasowo – tylko do wiosny przyszłego roku, kiedy to zaplanowane są wybory szefa Sojuszu, które poprzedzone mają być prawyborami. Obecny lider Grzegorz Napieralski ma na grudniowej konwencji złożyć rezygnację.

Jak zaznaczył Miller, każdy z około 500 delegatów na konwencję „musi podjąć decyzję we własnym sumieniu i oddać głos na tego czy tą, kto najlepiej rokuje na trudnej i odpowiedzialnej funkcji przewodniczącego Sojuszu”.

http://www.tvn24.pl/-1,1726260,0,1,senyszyn–hebda-i-balt-chca-kierowac-sld,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *