Seremet: Polscy prokuratorzy są w Moskwie

Polscy prokuratorzy pojechali do Moskwy, by badać znajdujące się w Rosji dowody rzeczowe; nie jest to zabieg propagandowy – zapewnił prokurator generalny Andrzej Seremet.

„Formuła, w której polscy biegli i polscy prokuratorzy wyjeżdżają do Moskwy, żeby dokonywać oględzin i badań znajdujących się w Rosji dowodów rzeczowych związanych z katastrofą, a więc rejestratorów, czy – tak jak tym razem – elementów wyposażenia samolotu, została wypracowana w ubiegłym roku, kiedy poznaliśmy stanowisko strony rosyjskiej, że zwrot tych dowodów nie będzie możliwy w najbliższym czasie. Doszliśmy wtedy wspólnie do porozumienia, że należy wypracować taką formułę, która umożliwi przeprowadzenie badań tam na miejscu” – przypomniał Seremet, który był gościem w porannej audycji w Radiu ZET.

Nie zgodził się z opinią lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego, że wyjazd prokuratorów do Smoleńska jest zabiegiem propagandowym, a badanie wraku miałoby sens, gdyby został on sprowadzony do Polski.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/357407,seremet-polscy-prokuratorzy-sa-w-moskwie-by-badac-dowody-rzeczowe.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *