Siódmy ksiądz popełnił samobójstwo w diecezji tarnowskiej.

Mimo odejścia bp Wiktora Skworca z Tarnowa do Katowic czarna seria w tej najliczniejszej w powołania diecezji nadal powiększa się. Wciąż też milczy nuncjusz papieski i Rada Stała Episkopatu Polski.

Wyjaśnienie serii tragicznych zgonów księży diecezji tarnowskiej jest moralnym obowiązkiem tak przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, jak i nuncjusza apostolskiego w Warszawie

Poniżej list od jednego z księży tarnowskich do ks. T. I. Zaleskiego:

Drogi Księże!

Przesyłamy kolejną dramatyczną wiadomość. To już siódmy (a według niektórych wyliczeń ósmy) taki przypadek w naszej diecezji w ciągu ostatnich lat. Bardzo prosimy o poruszenie tej sprawy w mediach. Nasi biskupi nie robią nic, aby powstrzymać tę czarną serię. Nuncjusz niestety także nic.

Proszę przeczytać sobie komentarze. One bardzo wiele mówią.

Z kapłańskim pozdrowieniem

Ks.  ……………………..

Więcej:

http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=6040

http://www.mmkrakow.pl/345852/2010/10/9/ksiadz-powiesil-sie-na-stule-w-kosciele?category=news

http://wpolityce.pl/dzienniki/dziennik-ks-isakowicza-zaleskiego/27145-siodmy-ksiadz-popelnil-samobojstwo-w-diecezji-tarnowskiej-bardzo-prosimy-o-poruszenie-tej-sprawy-w-mediach?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+

Komentarz: RIP

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Siódmy ksiądz popełnił samobójstwo w diecezji tarnowskiej.”

  1. Należy się wiele modlić w intencji tych kapłanów — bez względu na prawdziwe okoliczności ich śmierci — i Kościoła. Ordynariusz był czynnie działającym TW, jego biografia po 1989 r. budzi też wiele wątpliwości. Panowie, przeciwnicy lustracji, może czas na refleksję.

  2. Jeśli by się to zdarzyło raz to można uznać za nieszczęśliwy zbiego okoliczności, jeśli 2 to wyjątkowy pech. Ale jeśli zdarza się to 7 albo 8 razy to raczej nie jest to samobójstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *