Słuchacz Radia Maryja o mediach i polityce

[aw]
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Słuchacz Radia Maryja o mediach i polityce”

 1. Niestety, ale ten Pan ma sporo racji. Najwiekszym problemem jest, ze w Polsce nie toczy sie ZADNA racjonalna debata na temat stosunkow polsko-niemiekich. Czego skutkiem jest to, ze Radio Maryja w calosci zawlaszczylo ten temat dla siebie. I potem tak to wyglada. Wiekszosc polskiego rynku mediow znajduje sie w rekach niemieckich, co jest zagrozeniem dla interesow Polski. Bardzo dobrze pamietam, jak kilka lat temu, Springer w Polsce drukowal antyniemieckie artykuly a w Niemczech antypolskie. Tak sie uprawia polityke. Niemieccy dziennikarze zwracaja takze uwage na drukowanie artykulow antysemickich przez to wydawnictwo, ktore potem przypisywane sa Polakom: „Am 28. März publizierte Newsweek einen antisemitischen Artikel, der eine Welle von Klagen jüdischer Alteigentümer auf Rückgabe ihres ehemaligen Eigentums in Polen halluzinierte. Der Export antisemitischer Ressentiments, deren Ausleben dem gewöhnlichen Springerredakteur durch seinen Arbeitsvertrag in Deutschland verwehrt wird, sollte offensichtlich den internationalen Ruf Polens in einer Zeit verstärkter geschichtspolitischer Spannungen mit Deutschland beschädigen.” http://www.heise.de/tp/artikel/34/34952/4.html

 2. Nie wiem jaki cel zechce osiągnąć pan Wielomski wrzucając ten filmik na Konserwatyzm?! Czyżby chciał nam udowodnić, że jego przyjaciel dobrze zrobił przeformując się na PO?! A może pan Wielomski marzy o jakimś porządnym miejscu na liście PO? Powiem tak: Pan z filmu mówi nieco emocjonalnie( co jestem w stanie zrozumieć z uwagi na wiek) ale nie ma tam nic z nieprawdy… Taaak panie Wielomski: jesteście folksdojcze, brzydkie i głuche na Polskę i Polaków skoro bawi was cierpienie Narodu. Tyle.

 3. Mam nieodparte wrażenie, że ten Pan to dobry znajomy Pani Ziętek. Pani Magdo czy Pani też była na tym spędzie?

 4. Mocne słowa, ale prawdziwe. Nie ma tu żadnej sensacji. Pani dziennikarka, podobnie jak większość pracujących w tych koncernach ludzi, nie podchodzi ideologicznie do swojej pracy, tylko ekonomicznie – ot co. Z czegoś żyć trzeba – przecież dokładnie tak samo uważa ten hipokryta i sprzedawczyk Libicki, który teraz przy korycie ma dobrą, bo pewną, miejscówkę.

 5. W obawie przed „polską megalomanią” i „czarnosecinnym potencjałem społecznym”, większość mediów w Polsce chętnie promuje każdy punkt widzenia, poza polskim. Nic dziwnego, że ludzie mają dysonans i to jakoś starają się racjonalizować. Nie zgadzam się z tym panem, ale rozumiem co go boli. PS: Nagranie ma około 4 lat.

 6. Czesio. Władca Much : Nie, prosze Pana. Jesli chce Pan stac sie niewolnikiem systemu, to jest Pan na wlasciwej drodze. Zapewniam Pana.

 7. Pragnę zauważyć, że pani Magda pracuje „u Niemca” = jest na pasku Niemców. Współczuję Pani, że jest Pani narzędziem w rękach Germańców. Wolę być polskim niewolnikiem niż niewolnikiem u Niemców

 8. Dobry komentarz tego pana. Fakt, że emocjonalny, ale nie można mu zarzucić, że mówi nieprawdę. W końcu nie jest politykiem tylko publicystą i zwykłym obywatelem. Może wyrażać się dosadniej. I nie dziwie się, że się człowiek zdenerwował na nich. W końcu jak głupiec nie ma nic więcej do powiedzenia to zaczyna się wyśmiewać. Szkoda, że większość Polaków jest poprawna politycznie i boi się powiedzieć to co myślą, tak jak ten pan.

 9. Czesio. Władca Much: Myli sie Pan. To Pan staje sie niewolnikiem Niemcow mieszkajacym w Polsce. Mieszkam w Niemczech, ale nie dalam sie zniewolic przez system. Mimo, ze sie bardzo staral.

 10. „Wiekszosc polskiego rynku mediow znajduje sie w rekach niemieckich, co jest zagrozeniem dla interesow Polski.” Czy Pani sobie robi jaja? Większość mediów w Polsce jest w rękach ŻYDOWSKICH, podobnie jak w Niemczech. Stanisław Krajski bodajże twierdzi, że w RFN 60% mediów jest w rękach żydowskich, a znany mi komentator z Niemiec stwierdził, że nie nawet 60% ale 95%! Proszę tutaj nie gadać bzdur o jakiś „niemieckich” czy innych zachodnioeuropejskich wspływach, bo wszędzie od Warszawy po Lizbonę rządzi wyraźna tendencja prożydowska i prosyjonistyczna. A nawet droga Pani, „Gazeta Wyborcza” słynie z niewysmakowanych paradoksów o spiskach niemieckich, szczególnie lubując się w wyolbrzymianiu coraz to bardziej fantastycznych zbrodni niemieckich podczas wojny o jakich nawet więźniowie Auschwitz nie słyszeli. Tak samo te „francuskie” supermarkety. One tak samo „francuskie” jak „polska” jest GW czy „niemiecka” Axel Springer.

 11. @Piotr Marek: Formalnie jest to kapital niemiecki. W dodatku blisko powiazany z niemieckimi decydentami politycznymi. Ja takze uwazam, ze narod niemiecki jest ofiara swojego wlasnego panstwa. Ale w tej chwili nie chce glebiej wnikac w te problematyke. To jest troche bardziej skomplikowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *