Śmierć Leppera: przesłuchano redaktora naczelnego „GP”

Cały czas trwają przesłuchania świadków w sprawie samobójstwa Andrzeja Leppera – poinformował p.o. rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura. Przesłuchano już w sumie kilkanaście osób.

Przesłuchany został m.in. redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz. Prokurator nie ujawnił szczegółów.

Portal niezalezna.pl podał, że Sakiewicz ma nagraną rozmowę z Lepperem sprzed kilku miesięcy, w której szef „Samoobrony” miał ujawnić źródło przecieku w „aferze gruntowej” oraz chęć podzielenia się tą wiedzą z prokuraturą. Sakiewicz miał przekazać prokuraturze te dowody, które – jego zdaniem – wskazują, że Lepper miał zamiar potwierdzić zeznania Jarosława Kaczyńskiego w sprawie „afery gruntowej” i obawiał się o życie.

Ślepokura powiedział, że w przypadku samobójstw prokuratura z reguły wszczyna śledztwo na podstawie art. 151 Kodeksu karnego, który stanowi: „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”. Dodał, że możliwe jest też sięgnięcie po art. 155, który brzmi: „Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/andrzej-lepper-nie-zyje/smierc-leppera-przesluchano-redaktora-naczelnego-g,1,4815178,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *