Wybory 2011: nowy sondaż poparcia dla partii politycznych

Gdyby dziś obywały się wybory parlamentarne wygrałaby Platforma Obywatelska z 37-procentowym poparciem – wynika z sondażu Homo Homini dla Polskiego Radia. W stosunku do badania sprzed tygodnia poparcie dla PO wzrosło o 3,7 procent.

Na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 25,9 procent ankietowanych. To mniej o 1,4 procent niż przed tygodniem. Na SLD zagłosowałoby 15,2 procent ankietowanych, o 0,8 procent więcej niż tydzień temu. Nie zmieniło się znacznie poparcie dla PSL, na które chciałoby oddać swój głos 6,8 procent badanych. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Prezes instytutu Homo Homini Marcin Duma uważa, że wzrost poparcia dla partii rządzącej jest spowodowany ostatnimi zmianami w rządzie po publikacji raportu komisji Jerzego Millera. – Obserwowaliśmy dymisję ministra obrony narodowej, rozwiązania 36 specpułku – czyli porządki, które Donald Tusk po sprawie smoleńskiej wykonał w rządzie. Wydaje się, że Platforma wygrywa na tych działaniach – ocenia Marcin Duma.

http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/sondaze-i-wyniki/sondaz-wzrost-poparcia-dla-po-spadek-dla-pis,1,4815073,aktualnosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Wybory 2011: nowy sondaż poparcia dla partii politycznych”

  1. Po cholerę drukujecie sondaże czerwonego ONET, które nie uwzględniają nawet KNP. Czy ONET publikuje teksty konserwatyzm.pl i poddaje je analizie? Powinniśmy bojkotować tę stronę na wszelkie możliwe sposoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *