Snajper w Kijowie strzelał do obu stron

Sensację wywołał zapis rozmowy ministra spraw zagranicznych Estonii Urmasa Paeta z Catherine Ashton, szefową dyplomacji UE, w której to rozmowie Estończyk, powołując się na aktywistkę Majdanu Olgę Bohomolec, mówi o sensacyjnym w świetle dotychczasowej wiedzy fakcie strzelania do milicjantów i protestujących przez te same osoby, które miałyby być z kolei najęte przez część liderów Majdanu. Estońskie MSZ potwierdziło autentyczność tej rozmowy podsłuchanej prawdopodobnie przez rosyjskie służby specjalne. Prasa amerykańska całkowicie zignorowała tę bulwersującą wiadomość. 

Jest wysoce prawdopodobne, że zamachowcy dążący do obalenia Wiktora Janukowycza posunęli się do tej zbrodni, żeby wywołać pożądany efekt psychologiczny, przy pomocy którego przechylili szalę na swoją korzyść. Kto stał za tym czynem, można się tylko domyślać. Charakterystyczne jest także to, że na kilka dni przed tą akcją rozpowszechniano w Kijowie wieści o rosyjskich snajperach operujących w mieście. Było to przygotowanie do prowokacji ze snajperem działającym na zlecenie autorów zamachu stanu. Jest rzeczą niedorzeczną twierdzić, że Rosjanie, w trakcie Olimpiady w Soczi, kiedy zależało im na spokoju w Kijowie – posunęliby się do takiego czynu, który w dodatku walnie przyczynił się do obalenia prezydenta, na którego stawiali. Słynne rzymskie powiedzenie, „Cui prodest” (komu to służy) – wyjaśnia wszystko – mordu dokonali ludzie sterujący Majdanem. A oto zapis najważniejszego fragmentu rozmowy Paet-Ashton. Tłumaczenie znajduje się na portalu kresy.pl.

PAET: Cieszy się on określonym, można powiedzieć, zaufaniem ludzi na Majdanie i strony społecznej. A jeszcze – to bardzo nieprzyjemne… I Olga również o tym mówiła… Według wszystkich znanych nam przesłanek, ludzie, którzy byli zabici przez snajperów, z obydwu stron, zarówno milicjanci, jak i ludzie z ulicy… Działali ci sami snajperzy, zabijający ludzi z obydwu stron.
ASHTON: Tak… to straszne
PAET: Ona pokazała mi fotografie i powiedziała, że jako lekarz może mówić o jednym i tym samym, można powiedzieć w przenośni, „charakterze pisma”…
ASHTON: Tak.
PAET: … o jednym rodzaju naboi. A już zupełnie zatrważa to, że nowa koalicja nie chce prowadzić dokładnego śledztwa dotyczącego dokładnych okoliczności tego co zaszło. Stopniowo wzrasta przekonanie, że za tymi snajperami nie stał Janukowycz, ale ktoś z nowej koalicji.
ASHTON: Myślę, że tą informacją należy się zająć. O tym się nie mówiło. Ale to ciekawe. O Boże…

Opr. Jen
Myśl Polska

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Snajper w Kijowie strzelał do obu stron”

  1. Tylko idiota, będąc u władzy, mogłaby w takiej sytuacji posłużyć się snajperami. Oczywiście nie można wykluczyć, że Janukowicz nim nie jest, ale w gdybaniu, kto za tym stoi, Janukowicz jest najmniej prawdopodobny. Co Janukowicz mógłby tym osiągnąć ? Przecież to śmieszne, że mógłby w ten sposób coś dla siebie zyskać , wręcz przeciwnie. Nie wykluczałbym prowokacji Rosjan. Hipokryzja UE wraz z naszymi bossami u władzy nie wynika chyba z naiwności, głupoty , ale wyrachowanej politycznej gry, ale tego pierwszego nie można wykluczyć.

  2. Prowokacja może dotyczyć kilku aspektów: 1/ strzelania „na dwie strony” 2/ Informacji o „strzelaniu na dwie strony” 3/ rzeczywistej wypowiedzi Estończyka 4/ podsłuchanej/opublikowanej formy wypowiedzi Estończyka (montaż dźwieku?). Zarówno Rosjanie jak i NATO mieliby co zyskać na ewentualnej prowokacji. A Janukowycz – kompletnie nic. Najśmieszniej byłoby, gdyby tak na prawdę EU i Rosja „po cichu” grały razem przeciwko USA, :-).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *