Solidarna Polska w Biłgoraju

W sobotę w Biłgoraju odbędzie się konwencja regionalna Solidarnej Polski, podczas której lider formacji, europoseł Zbigniew Ziobro po raz pierwszy ma przedstawić tezy programowe przyszłej partii. Nowe ugrupowanie ma powstać na początku przyszłego roku.

W Biłgoraju urodził się też Janusz Palikot. W tegorocznych wyborach parlamentarnych Ruch Palikota w powiecie biłgorajskim zajął trzecie miejsce za PiS i PSL. Poparło go ponad 15 procent wyborców i tym samym wyprzedził on zwycięzców wyborów – Platformę Obywatelską.

Intensywne przygotowania do sobotniej konwencji w Biłgoraju trwają od kilku dni. Jak wynika z informacji PAP od polityków SP, ma ona „przykryć” zaplanowaną na ten sam dzień w Pułtusku Radę Polityczną PiS, która zbiera się pierwszy po wykluczeniu polityków Solidarnej Polski. Rada prawdopodobnie wybierze czterech nowych członków Komitetu Politycznego i nowego wiceprezesa partii, który zastąpi wyrzuconego z PiS europosła Zbigniewa Ziobrę.

– Konwencja w Biłgoraju będzie pierwszym tak dużym spotkaniem, w którym udział wezmą niemal wszyscy politycy Solidarnej Polski. Chcemy spotkać się z ludźmi prawicy, których w Biłgoraju nie brakuje i pokazać im, że prawica może być nowoczesna i otwarta na dyskusję o lepszej Polsce – powiedział jeden z polityków SP.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/solidarna-polska-organizuje-w-bilgoraju-regionalna,1,4933602,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *