Abp Michalik:

W liście na adwent przewodniczący Episkopatu Polski, metropolita przemyski abp Józef Michalik, pisze, że „rozwój i świętość Kościoła oraz skuteczność jego posługiwania zależy zarówno od Ducha Św. i hierarchii”, jak i od każdego z wierzących.

– To dzięki wierze i odwadze życia z wiary każdego ochrzczonego, dzięki świętości dzieci, młodzieży i rodziców pogłębia się świętość całego Kościoła – napisał hierarcha.

Zdaniem abp. Michalika „ataki na Kościół ranią każdego z nas, tak jak i grzech ochrzczonego chrześcijanina jest bólem zadawanym Chrystusowi oraz nam wszystkim”. Metropolita przemyski podkreślił, że „dlatego powinniśmy nieustannie modlić się o nawrócenie grzeszników”.

Według przewodniczącego KEP, na „temat Kościoła krąży wiele błędnych teorii, a nawet przekonań, które chętnie powtarzają ludzie spoza Kościoła, głosząc, że Kościół, to biskupi i księża”.

– Tymczasem tak naprawdę, Kościół to Chrystus i zjednoczeni z Nim wszyscy ochrzczeni, bo nie ma Kościoła bez Chrystusa – Głowy i nie ma Kościoła bez ludzi – jego członków, którymi są wszyscy wierzący – zaznaczył.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/abp-michalik-na-temat-kosciola-krazy-wiele-blednyc,1,4933473,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *