Specjalista od kolorowych rewolucji nowym ambasadorem USA w Moskwie

Nowym ambasadorem USA w Rosji został Michael McFaul, znany specjalista od “kolorowych” rewolucji. Jego jednym z pierwszych spotkań odbyło się z przedstawicielami rosyjskiej opozycji. W spotkaniu tym uczestniczył także składający kilkudniową wizytę w Rosji zastępca sekretarza stanu William Burns. Zaproszenia na spotkanie otrzymali: pierwszy zastępca przewodniczącego komitetu spraw zagranicznych Dumy Państwowej, komunista Leonid Kałasznikow, deputowani do Dumy z partii Sprawiedliwa Rosja – Oksana Dmitrijewa i Ilja Ponomariow, lider partii Jabłoko Siergiej Mitrochin oraz liderzy niezarejestrowanej partii Parnas Borys Niemcow i Władimir Ryżkow. Rozmawiano o sytuacji w Rosji po grudniowych wyborach parlamentarnych, przebiegu kampanii przed marcowymi wyborami prezydenckimi i przygotowaniach do kolejnych akcji opozycji w obronie prawa do uczciwych wyborów.
Burns i McFaul spotkali się też z aktywistami społeczeństwa obywatelskiego i obrońcami praw człowieka, w tym z liderem ruchu “O prawa człowieka” Lwem Ponomariowem i szefową stowarzyszenia Gołos Lilią Szybanową. Omawiano kwestie przestrzegania praw człowieka w Rosji.

j.s. mp.info i osw.waw.pl

Komentarz: Dalczego nigdy nie było „demokratycznej rewolucji” w USA? Ano dlatego, że tylko w tym kraju nie ma amerykańskiej ambasady. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *