Stanisław Michalkiewicz o linii konserwatyzm.pl w sprawie Powstania Warszawskiego

“Nie widzę powodu, by komentować kompleksiarskie elukubracje sierot po Jarosławie Kaczyńskim, którzy wstydząc się przyznać do swego sieroctwa, próbują przerobić cały świat – podobnie jak Michnik, który próbuje wszystkim wmówić, że nie ma bili i czerni, tylko szarość – bo w swoim czasie obtarł mu się puszek niewinności. Niech im wreszcie Kaczyński da te posady, albo niech wstąpią do PO – jak najpobożniejszy senator Jan Filip Libicki, albo wreszcie – do Samoobrony – jak pan Rękas – i przestaną smrodzić na nutę konserwatywną. W przeciwnym razie cały obóz konserwatywny gotów zapisać się do PZPR. Są na najlepszej ku temu drodze – na razie nie tylko posłusznie zastosowali się do rozkazu Michnika, by >>odpieprzyć się od generała<<.”

http://prokapitalizm.pl/stnislaw-michalkiewicz-dla-prokapa-o-sierotach-po-kaczynskim.html

Komentarz Redakcyjny:

Prawdę mówiąc po intelektualiście i dziennikarzu tej klasy co Stanisław Michalkiewicz spodziewaliśmy się komentarza na nieco wyższym poziomie intelektualnym i merytorycznym niż stwierdzenie o „smrodzeniu na nutę konserwatywną”. Ale odpowiedź Pana Redaktora wielce charakterystyczna: porównanie nas do Michnika, aluzje do PZPR. Argumenty godne klasycznego pisowskiego publicysty. Zabrakło tylko wzmianki o pozycji naszego środowiska w hierarchii internacjonalnej i polskiej „razwiedki” oraz o roli byłych oficerów WSI w redakcji naszego portalu. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Stanisław Michalkiewicz o linii konserwatyzm.pl w sprawie Powstania Warszawskiego”

 1. zgadzam sie z Michalkiewiczem w 100% i uwazam ze konserwatyzm.pl powoli zaczyna osmieszac idee konserwatywna swoimi komicznymi zagraniami…

 2. @Rękas – bo to nie jest polemika 😉 p Michalkiewicz odpowiadał na pytanie Portalu Prokapitalizm.pl i biorąc pod uwagę nastawienie portalu Konserwatyzm.pl do p. Michalkiewicza na cóż innego Państwo liczyliscie. Na pochwałę Waszej działalnosći ??? Może zamiast obrzucać się „mięsem” rozsądniej byłoby zrobić wywiad lub inaczej przepytankę na „drażliwe” tematy tak aby każdy mógł wyrobić sobie własne zdanie ( jesli oczywiscie jeszcze go nie ma ) Skoro było miejsce dla generała to myslę iż znajdzie sie miejsce na rozmowę z p. Michalkiewiczem. A tak to powstaje kolejny „mur” wrogosci w „rodzinie” PRAWICY, gdzie portal zamiast jednoczyć osoby wokół ideii Monarchizmu ciągle kogos „zwalcza” czy też udowadnia brak myslenia prawicowego.

 3. Pan Michalkiewicz jako wolny strzelec musi się liczyć, że będzie dźgany z różnych stron. Dźgający go jednak nie potrafią zauważyć tego, iż na swoim podwórku też mają bałagan. Redakcja konserwatyzmu.pl jest niestety postrzegana przez wielu tak jak powiedział Pan Michalkiewicz. Niepokojące też jest zjawisko nazywania każdego co myśli inaczej od Panów redaktorów PiSowcami itd. W Polsce całe szczęście jest jeszcze miejsce na samodzielne myślenie /co was nie dotyczy/ bez opierania się o mistyczne twory typu: „konserwatywne skrzydło PO” czy „zachowawcze SLD”. Pozdrawiam:)

 4. Co zaś się tyczy „pisizmu” krytykowanych na portalu: jeśli ktoś mówi i pisze to co PiS, kieruje swoje wystąpienia i publikacje do osób stanowiących elektora PiS, zaś to co pisze i mówi służy umacnianiu okupacji PiS na polskiej prawicy – to jak go najkrócej określić?

 5. Co jak co, ale ja nie wierze w to, ze senator Libicki olsni Tuska, ze ten odmowi swoje slynne przyrzeczenie, ze niby przed ksiedzem klekal nie bedzie. Z Platformy to sie filiia KZ-M nie zrobi. To jedno. Drugie zas to nasuwajace mi sie pytanie, czy pan Libicki w ogole probuje tego Tuska olsnic. Patrzac po retoryce jaka stosuje wyglada jak ktos, kto siedzi tam od zarania III RP.

 6. @ Rękas – to, że ktoś od lat głosi pogłębioną pisowską wizję świata, zdominowanego przez agenturę, wcale nie znaczy, że jest pisiakiem. Jest jeszcze możliwość taka, że ten ktoś jest radykalniejszy niż sam Kaczyński czy Macierewicz. Oni też mogą być z „razwiedki” 🙂

 7. @adamwielomski : Możliwe że rola agentury (także agentury wpływu) jest jednak znaczna … Jednakowoż, czy rzeczywiście dałoby sie obronic tezę że PiS nie jest agenturą amerykańską badź izraelska, a może i niemiecka? Czy też pojecie”agentura” dotyczy tylko tej rosyjskiej, wobec tego płk. Kukliński to juz nie „agentura” …?

 8. Redaktor Michalkiewicz jest po prostu przereklamowany. Wszyscy się zachwycają jego elokwencją ale tak naprawdę jego publicystyka jest jałowa, dobrych owoców z niej nie będzie.

 9. @Konrad Rękas- takim rozumowaniem bardzo sobie Pan ogranicza pole manewru w ocenianiu szeroko rozumianej sceny politycznej. Pan Michalkiewicz nie pisze to co PiS albo to co by PiS chciał. Wystarczy choćby przytoczyć przykład Traktatu Lizbońskiego czy samej UE i bardzo krytycznego podejścia Pana Michalkiewicza w tej sprawie. A przecież wiemy kto podpisał TL. Faktem jest i to jest logiczne moim zdaniem, że Pan Michalkiewicz bardziej niż na PiS-ie wiesza psy na PO, SLD,rusofilach /co was kuje chyba/, paligłupiarni- reasumując na całej sekcie „pancernej brzozy” . Polską rządzi /nieudolnie/ PO a nie PIS. Opozycji się tak nie krytykuje jak rządu, gdyż opozycja nie ma zbytnio wpływu na losy polityczne państwa, jedynie jest od krzyczenia co PiS-owi wychodzi.

 10. Panie Jacku, ale PiS mruga do wyborców mając też pełne usta krytyki praktyki unijnej, w tym „Lizbony”. Ale robi swoje. Podobnie jak St.M.

 11. @Konrad Rekas : Właśnie, „robi swoje”. Typowa chadecka, pseudo-prawicowa fałszywka, co to uważa, że „na obecnym etapie społeczeństwo polskie nie jest jeszcze przygotowane do zaakceptowania zwiazków homoseksualnych”. Ja sie juz nasłuchałem , od działaczy PiSu stopnia powiatowo-wojewódzkiego, jak to np. procesje poza dziedzińcem koscioła powinny byc zakazane, żeby „Kosciół nie zawłaszczał państwa” (sic!). Toz to sa teksty w stylu meksykańskich wolnomularzy z lat 30-tych!

 12. „Akurat tej w kwestii Michalkiewicz (ja sie z nim nie zgadzam) tu duzo wczesniej, zanim komukolwiek snilo sie powstanie PiSu” – bo zjawisko, którego emanacją jest dziś PiS – jest trwalsze, ale zawsze szkodliwe. Co dowodzi zresztą, że krytykując je mamy na myśli całą tradycję socjal-insurekcjonizmu, a nie tylko jej obecny przejaw.

 13. „Malo przekonujaca teza, jesli nawet nie falszywa, ale gdyby nawet, to nie rozumiem – czemu tak absorbuje to kogos, kto do tej pory czynem udzielal sie w lewicowych partiach (Samoobrona, PPP)?” 1. Co jest mało przekonujące, że PiS okupuje pozycje prawicowe? 2. Ano właśnie, bo jeśli prawicą jest PiS – to ja nią nie jestem 🙂

 14. „Oczywiscie kierowac publikacje nalezy wylacznie do scisle wyselekcjonowanego grona osob, ktore maja takie same poglady jak piszacy..” Ależ wprost przeciwnie. Np. ten portal czyta też Pan. Nic Pan nie rozumie, nerwy Pana biorą – ale przecież do Pana też kierujemy swoje publikacje 🙂

 15. „Toz to sa teksty w stylu meksykańskich wolnomularzy z lat 30-tych!” – mnie się raczej PiS kojarzy z porfiriatem 😉 Tylko Diaz władzy nie oddawał tak ochoczo jak Kaczyński 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *